Mikulášská nadílka, jakou Bayern nechtěl: Od Gladbachu dostal tři kusy!

V Mönchengladbachu se bude na duel s Bayernem dlouho vzpomínat.

Hosté padli v lize poprvé v sezoně, poprvé také dostali tři branky. V předchozích 14 zápasech Bundesligy přitom inkasovali pouze pětkrát.

První půle žádnému překvapení nenasvědčovala, Bayern se obvykle dostával do šancí, domácí však vyvázli bez gólové újmy.

Do té druhé přichystali svěřenci Andrého Schuberta „Mnichovské mašině“ nečekanou předvánoční nadílku.

54. minuta: Raffael přihrává, Oscar Wendt střílí – 1:0 pro Mönchengladbach.

66. minuta: Granit Xhaka prodlužuje centr za obranu Bayernu přímo na nohu Larse Stindla – 2:0.

68. minuta: Fabian Johnson si zabíhá za obranu hostů na skvělý pas Juliana Korba a zvyšuje na hrozivých 3:0.

Na Twitteru nechápal ani oficiální účet Bayernu. A chtěl začít druhou půli znovu. Borussia odpověděla záhy: „Bez šance!“

gladbachbayern

Zaskočený favorit dokázal už pouze korigovat na konečných 3:1. O čestný úspěch se zasloužil střídající Franck Ribéry.