Synot liga: Bída v Ostravě, dřevák Škoda a překvapení v Mladé Boleslavi

Bída Baníku nebere konce

Poslední Baník Ostrava si neporadil ani s o jednu příčku lepší Jihlavou a opět padl – už potřinácté z 15 možných pokusů.

Vysočina se radovala už v 6. minutě, to Petr Nerad jesličkami překonal Jiřího Pavlenku. Hosté si poté sice sami vstřelili vyrovnávací gól, výhru si ale vzít nenechali. Rozhodující branku na 2:1 vstřelil ve 44. minutě Muris Mešanovič. Rozladění z bídných výsledků bylo na Ostravských po zápase patrné.

„Jsme nejhorší, jsme tragičtí, nemáme na to,“ řekl viditelně zkroušený Tomáš Mičola.

Škoda se opět trefil, další šance ale zazdil

Fotbalisté Slavie v lize už čtyři utkání za sebou nepoznali přemožitele. Na zatím poslední výhře proti Příbrami se opět podílel kanonýr Milan Škoda.

Český reprezentační útočník proměnil v 27. minutě proti Příbrami nařízenou penaltu a otevřel skóre zápasu.

Další tutovky ovšem zahodil a po utkání si sypal popel na hlavu: „Říkal jsem si, že jsem hroznej dřevák.“

Druhou branku Pražanů přidal až v 67. minutě Karel Piták a právě díky tomuto zásahu Slavia nakonec porazila Příbram 2:1.

Boleslav si nevěděla s Klokany rady

Měl to být jednoznačný zápas, Bohemians však domácí Boleslav zaskočili aktivním pojetím hry, z kterého vytěžili ve 27. minutě po tvrdé střele Milana Jiráska vedoucí branku.

Klokani se ale dlouho neradovali, o čtyři minuty později srovnal po pohledné kombinaci Ondřej Zahustel. Domácí Boleslav poté držela míč, její hře ale chyběl nápad a nějaká překvapivá myšlenka. Velkou gólovou šanci měl naopak deset minut před koncem Jhon Mosquera, prázdnou bránu ale trestuhodně netrefil.

Výsledky 15. kola:

Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1:1 (31. Zahustel – 27. Jirásek), Ostrava – Jihlava 1:2 (31. Krejčí vl. – 6. Nerad, 44. Mešanovič), Slavia Praha – Příbram 2:1 (27. Škoda z pen., 67. Piták – 74. Divíšek), Olomouc – Slovácko 2:0 (4. a 85. z pen. Malec), Dukla Praha – Teplice 4:0 (40. Čajič, 45. a 89. Gorkšs, 75. Přikryl)

1. Plzeň 14 10 2 2 30:13 32
2. Sparta Praha 14 9 2 3 32:9 29
3. Mladá Boleslav 15 8 4 3 38:23 28
4. Liberec 14 7 5 2 25:16 26
5. Slavia Praha 15 7 5 3 22:13 26
6. Brno 14 6 3 5 15:19 21
7. Jablonec 14 4 8 2 25:18 20
8. Zlín 14 6 2 6 18:23 20