Manchester City se konečně dočkal vítězství! Odnesl to Southampton

Aguero

Po bezbrankové remíze s Aston Villou a vysoké porážce od Liverpoolu neuspěli Citizens ani ne evropské půdě, když prohráli s Juventusem 1:0.

Manuel Pellegrini tak potřeboval pro klid celého mužstva v souboji se Southamptonem jasné vítězství. Navíc se musel vypořádat s absencí své brankářské jedničky – Joea Harta.

Už v 9. minutě udělal radost svému manažerovi Kevin De Bruyne, který z jednoho metru nemohl po parádním pasu Raheema Sterlinga minout.

V minutě 20. si za šestnáctkou počíhal na míč Fabian Delph a tvrdou střelou překonal Maartena Stekelenburga podruhé.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté a za zlepšený výkon byli po pěti minutách odměněni. Zaskakujícího Willyho Caballera hlavou překonal Shane Long.

I díky skvělému výkonu náhradníka za Joe Harta však hosté na vyrovnání nedosáhli a naopak museli skousnout ještě jednu ránu. V 70. minutě zničil naděje hráčů Southamptonu po hezké akci Aleksander Kolarov.

Sobotní výsledky:

Manchester City – Southamopton 3:1 (9. De Bruyne, 20. Delph, 69. Kolarov – 49. Long), Aston Villa – Watford 2:3 (41. Richards, 89. Ayew – 17. Ighalo, 69. vlastní Hutton, 85. Deeney), Bournemouth – Everton 3:3 (79. Smith, 87. a 90+7. Stanislas – 25. Mori, 36. Lukaku, 90+5. Barkley), Crystal Palace – Newcastle 5:1 (14. a 90+4. McArthur, 17. a 47. Bolasie, 41. Zaha – 10. Cissé), Sunderland – Stoke 2:0 (82. Van Aanholt, 85. Watmore), Leicester – Manchester United 1:1 (24. Vardy – 45+1. Schweinsteiger)