Bizarní sporty: BOSSABALL se unáší na vlnách pohody! Která odvětví propojuje?

Původ v Brazílii

Ruce, nohy, hbitost a také trochu akrobacie. To jsou hlavní předpoklady, jak být v bossaballu úspěšný. Hraje se na speciálním nafukovacím hřišti, kde jsou navíc dvě kruhové trampolíny, takže při hře neskáče jen míč, ale často také samotní hráči. Což je pro publikum vítanou zábavou.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=nwI8REP_fZ0[/fve]

Sledovat různé krkolomné pády, povedené kreace a jiné neskutečné kopy přímo ze vzduchu. A hlavní princip hry? Dostat míč na protihráčovu stranu!

Přečtěte si taky: Bizarní sporty: ROLLER DERBY! Když se sexy dívky promění v divoké šelmy na bruslích

 

Jelikož má toto míčové dovádění původ v Brazílii, tak nebude překvapením, že na tribunách často duní působivá jihoamerická hudba, sličné fanynky tančí do rytmu a to vše za krásného sluníčka a šumění moře. V českých podmínkách s menším rozdílem, že šumí rybníky a vodní nádrže, ale i tak je to nezapomenutelná show.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=HMWC7VoaC0k[/fve]

Netradiční rozhodčí

K hlasité hudbě a skvělé podívané přispívá možná trochu nečekaně i rozhodčí. Ano, sudí má samozřejmě píšťalku a mikrofon.
Ale dále u něj najdete třeba různé bubny, bubínky a další hudební nástroje. A není překvapením, když má před sebou celý mixážní DJ pult!

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=pm2ZKk8EMyQ[/fve]

Tušíte správně, u bossaballu se může rozhodčí klidně zhostit role hlavního showmana a šířit po hřišti i tribunách pohodovou atmosféru. Nechybí náhodou tohle českým fotbalovým stadionům?

Vyzkoušíte si tento podmanivý sport a necháte se unášet na rytmu divoké samby?

Foto: cdn2.bmag.com.au
(ds)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru