Liga mistrů: Koncert Barcelony i Messiho a vzkříšené naděje Arsenalu

Skupina E:

Zranění nezranění, Messi po návratu do sestavy opět řádil a dvěma góly a jednou asistencí pomohl k drtivé porážce AS Řím 6:1. Kromě hvězdného „Lea“ se dvakrát trefil i Luis Suárez. Především jeho druhá branka stála za to.

Po jedné brance si připsali obránci Gerard Piqué a Adriano.

Poté, co v 82. minutě neproměnil penaltu, přidal v nastaveném času čestný úspěch hostů Edin Džeko.

Už v podvečer si remízou v Bělorusku výrazně zkomplikoval cestu do osmifinále Bayer Leverkusen.

BATE – Leverkusen 1:1 (2. Gordejčuk – 68. Mehmedi)

Barcelona – AS Řím 6:1 (15. a 44. Suarez, 18. a 60. Messi, 56. Pique, 77. Adriano – 90+1. Džeko)

1. Barcelona 5 4 1 0 14:3 13
2. Leverkusen 5 1 2 2 12:11 5
3. AS Řím 5 1 2 2 11:16 5
4. BATE 5 1 1 3 5:12 4

Skupina F:

Arsenal žije! I před posledním kolem základních skupin drží Londýňané naději na postup. S Dinamem Záhřeb si doma poradili bez problémů. Už v prvním poločase načali soupeře z Chorvatska Mesut Özil a Alexis Sanchez. Chilan po přestávce přidal ještě jednu branku. K postupu musí Arsenal v posledním kole vyhrát na hřišti Olympiakosu o dvě branky.

Bayern Mnichov totiž Řeky doma rozebral v pohodě 4:0. Už po dvaceti minutách nebylo co řešit. Douglas Costa, po něm Robert Lewandowski a nakonec Thomas Müller jasně určili, kde zůstanou body. Po přestávce domácí sice přišli o vyloučeného Badstubera, ale Coman přesto přidal čtvrtou branku.

Arsenal – Dinamo 3:0 (29. Özil, 33. a 69. Sanchez)

Bayern – Olympiakos 4:0 (8. D. Costa, 16. Lewandowski, 20. Müller, 70. Coman)

1. Bayern 5 4 0 1 17:3 12
2. Olympiakos 5 3 0 2 6:10 9
3. Arsenal 5 2 0 3 9:10 6
4. Din. Záhřeb 5 1 0 4 3:12 3

Skupina G:

Mourinhova Chelsea byla v duelu s Maccabi jasným favoritem a svou roli s přehledem zvládla. Pomohl jí k tomu i domácí obránce Tal Ben Haim, který v 41. nakopl Diega Costu a byl vyloučen.

Ještě předtím se po rohovém kopu prosadil Gary Cahill. V druhé půli Blues své početní převahy náležitě využili, když se postupně trefili Willian, Oscar a nakonec Kurt Zouma.

Důležité vítězství si připsalo Dynamo Kyjev. Hosté brankami Andrije Jarmolenka a Derlise Gonzalese pořádně zašmodrchali celou skupinu. O postupujících týmech tak rozhodnou až poslední zápasy.

Porto – Dynamo Kyjev 0:2 (35. Jarmolenko, 64. Gonzalez)

Maccabi Tel-Aviv – Chelsea 0:4 (20. Cahill, 73. Willian, 77. Oscar, 90+1. Baba)

1. Chelsea 5 3 1 1 11:3 10
2. FC Porto 5 3 1 1 9:6 10
3. Dyn. Kyjev 5 2 2 1 7:4 8
4. M. Tel-Aviv 5 0 0 5 1:15 0

Skupina H:

Zenit už v podvečer přehrál Valencii a zůstává stoprocentní.

To francouzský Lyon se ani doma proti Gentu nedokázal rozpomenout na slavnější doby. Po porážce 1:2 je vyřazen a nedosáhne ani na Evropskou ligu. Rychlý gól Ferriho vyrušil záhy Miličevič a v závěru rozhodl Coulibaly.

Zenit – Valencia 2:0 (15. Šatov, 74. Dzjuba)

Lyon – Gent 1:2 (7. Ferri – 32. Miličevič, 90+5. Coulibaly)

1. Zenit Petrohrad 5 5 0 0 12:4 15
2. Gent 5 2 1 2 6:6 7
3. Valencia 5 2 0 3 5:7 6
4. Lyon 5 0 1 4 3:9 1