Superman Kane zase řádil. West Hamu dal dva góly a Tottenham přiblížil čelu Premier League

Harry Kane chytil střeleckou slinu z loňského ročníku a na Kladivářích si v neděli doslova pochutnal. Anglický útočník se nejprve ve 23. minutě krásně obtočil ve vápně kolem Carla Jenkinsona a bez problémů zařídil první gól utkání.

Druhou branku Kohoutů přidal o 10 minut později hlavou belgický obránce Toby Alderweireld.

Po poločase se opět prosadil Kane, druhý nejlepší střelec loňského ročníku. Započítáme-li i zápas Evropské ligy s Anderlechtem, byl to pro anglického reprezentanta osmý gól v posledních pěti zápasech.

A ještě jedna statistická zajímavost kolem Harryho Kanea.

Poslední hřebíček do rakve West Hamu zatloukl v 84. minutě přesnou střelou k tyči Kyle Walker.

Za hosty už pouze v 87. minutě korigoval na konečných 4:1 po hezké individuální akci Manuel Lanzini.

Výsledky Premier League:

Tottenham Hotspur – West Ham United 4:1 (23. a 50. Kane, 33. Alderweireld, 83. Walker – 87. Lanzini)

1. Leicester 13 8 4 1 28:20 28
2. Manchester Utd 13 8 3 2 19:9 27
3. Manchester City 13 8 2 3 27:13 26
4. Arsenal 13 8 2 3 23:11 26
5. Tottenham 13 6 6 1 24:11 24
6. West Ham 13 6 3 4 24:20 21
7. Everton 13 5 5 3 24:16 20
8. Southampton 13 5 5 3 19:14 20