Sparta v Liberci znovu selhala. Slovan díky ráně Delarge z voleje i bez opor vyhrál a snížil ztrátu

Ačkoliv domácím chybělo hned šest hráčů základní sestavy, byli favorizované Spartě v celém utkání více než zdatným soupeřem. V první půli sice Letenští ještě pár okének v nesehrané obraně Liberce našli. Slovan ale vždy podržel skvěle chytající Václav Hladký, který perfektně využil při povinné absenci Tomáše Koubka svoji šanci mezi třemi tyčemi.

Po pauze přidali svěřenci českého Kloppa Jindřicha Trpišovského na bojovnosti i tvrdosti a dočkali se nakonec i branky.

V 64. minutě nechala sparťanská defenziva na hranici malého vápna osamoceného Dzona Delarge. Konžský útočník nezaváhal a nechytatelnou bombou z první Davida Bičíka propálil.

Hosté si s urputným výkonem Liberce nevěděli rady.  V závěru nevyužili Letenští ani místy drtivý tlak a museli se smířit s porážkou. Sparťanské prokletí na stadionu U Nisy tak trvá už více jak tři a půl roku.

Severočeské derby vítěze nenašlo

Ve druhém nedělním utkání Jablonec v Teplicích nejprve zahodil penaltu (Martin Pospíšil) a navíc už od 14. minuty prohrával. Poměrně lacino se k míči dostal teplický Admir Ljevakovič a odkrytou bránu nemohl minout.

Po deseti minutách Jablonec zásluhou hlavičky Ruslana Mingazova skóre vyrovnal. Turkmenský útočník v druhé půli svým dalším zásahem utkání otočil, Teplice však ihned reagovaly. Konkrétně se prosadil Jan Krob, který vyrovnal na konečných 2:2.