Plzeň ve šlágru přetlačila Boleslav a posunula se do čela

Plzeň – Mladá Boleslav 1:0

V prvním poločase byla nebezpečnější Boleslav a domácí přestřílela 5:2, největší šanci měl v 33. minutě Jan Chramosta, jenže ho fantastickým zákrokem vychytal brankář Matúš Kozáčik.

Ve druhé půli už měli víc ze hry domácí a převahu zužitkovali v 56. minutě, kdy se z malého vápna trefil hlavou kanonýr Michal Ďuriš, což zápas rozhodlo.

Plzeň se posunula do čela tabulky. Zítra ji ale může znovu přeskočit Sparta, pokud zvítězí v Liberci (přímý přenos na O2 Sport).

Bohemians 1905 – Baník Ostrava 3:1

Souboj dvou nejhorších celků Synot Ligy dopadl jednoznačně pro „klokany“, díky dvěma brankám talentovaného Patrika Schicka zvítězili 3:1 a odpoutali se od sestupových pozic. Na 15. místo znovu klesla Jihlava. Baník zůstává se 4 body poslední a jeho ztráta se prohlubuje.

Mizérii Baníku nejspíš odnese kouč Radomír Korytář…

Slovácko – Slavia Praha 0:2

Slavia potvrdila svou venkovní formu a po výhře z Teplic veze 3 body i ze Slovácka.

Poprvé v základu nastoupil Miljan Vukadinovič a hned se stal mužem zápasu.

Druhý střelec Jaromír Zmrhal se zase postaral o závěrečnou děkovačku.

Sigma Olomouc – Dukla Praha 0:0

Bezbrankový zápas viděli diváci na Andrově stadionu. Nejlepším hráčem zápasu nemohl být nikdo jiný než obránce – v tomto případě domácí Roman Hubník.

Příbram – Zlín 1:2

Příbrami se zatím nedaří navázat na povedené výkony z loňské sezony, zato moravský tým je příjemným překvapením letošního ročníku. Po výhře 2:1 se nováček pomalu přibližuje pohárovým příčkám. Aktuálně ztrácí pouhé 3 body!