Manchester City dostal výprask od Liverpoolu. Ligu vede senzačně Leicester

Watford – Manchester United 1:2

Hosty poslal už v 11. minutě po centru Andera Herrery do vedení Memphis Depay. Krátce po asistenci se ale španělský záložník zranil a musel ho vystřídat Argentinec Marcos Rojo.

Po změně stran mohl střelou zpoza šestnáctky navýšit výtečně hrající Depay, gólman Heurelho Gomes ale domácí podržel skvělým zákrokem. V 71. minutě byli vyrovnání blízko domácí, tentokrát se ale reflexivním zákrokem zaskvěl brankář United David de Gea.

Watfordu se ale těsně před koncem skutečně podařilo vyrovnat – v 87. minutě se z penalty nařízené po faulu střídajícího Marcose Roja trefil Troy Deeney.

Středopolař Sršňů se ale nakonec stal smolařem zápasu – v 90. minutě do vlastní branky „přivezl“ střelu Bastiana Schweinsteigera.

West Brom – Arsenal 2:1

Svěřenci Arséna Wengera nezareagovali na venkovní vítězství konkurenta o titul Manchesteru United a ve West Bromwichi nečekaně prohráli 1:2. V tabulce tak spadli až na 4. místo.

Zápas přitom pro tým, jehož bránu střežil Petr Čech, začínal ideálně. Po necelé půl hodině se Arsenal dostal do vedení díky hlavičce Oliviera Girouda.

Vše se ale začalo bortit krátce nato. Nejprve Čecha překonal v 35. minutě James Morrison.

O pět minut později si do vlastní brány srazil míč Mikel Arteta.

Arsenal měl územní převahu a obrovskou možnost na vyrovnání dostal 6 minut před koncem. Při exekuci pokutového kopu ale Santi Cazorla ukouzl a míč letěl vysoko nad bránu…

Arsenal tak v důležitém zápase selhal, a to přesto, že ve statistikách měl jasně navrch: Soupeře přestřílel 11:5 a míč měl v držení 72 % času.

Na to se ale nehraje.

Manchester City – Liverpool 1:4

Po Arsenalu odmítl šanci jít do čela Premier League také Manchester City – ten doma prohrál s Liverpoolem vysoko 1:4!

Svěřenci Jürgena Kloppa se tak posunuli na 9. místo.

Pohroma pro domácí přišla hned v 7. minutě, kdy si vlastní gól vstřelil obránce Eliaquim Mangala.

Uběhlo pouze čtvrt hodiny a Liverpool udeřil podruhé, tentokrát se trefil Philippe Coutinho, jemuž vynikající finální přihrávku poslal Roberto Firmino.

V 32. minutě si oba hráči role vyměnili – tentokrát při nádherné kombinační akci nahrával Coutinho a zakončoval Firmino – 3:0.

Před odchodem do kabin vykřesal technickou ranou k pravé tyči naději pro City Sergio Agüero.

V 63. minutě mohlo být pro domácí ještě hůř, gól Coutinha ale nakonec nebyl kvůli ofsajdu uznán. V 81. minutě už bylo ale vše v pořádku a slovenský reprezentant Martin Škrtel se prosadil po rohovém kopu a bombou upravil na konečných 4:1.

Výsledky Premier League:

Manchester City – Liverpool 1:4 (44. Agüero – 7. Mangala vl., 23. Coutinho, 32. Firmino, 81. Škrtel)

Everton – Aston Villa 4:0 (17. a 42. Barkley, 28. a 59. Lukaku)

Chelsea – Norwich 1:0 (64. Costa)

Newcastle – Leicester 0:3 (45+1. Vardy, 62. Ulloa, 83. Okazaki)

Southampton – Stoke 0:1 (10. Krkič)

Swansea – Bournemouth 2:2 (28. Ayew, 39. Shelvey z pen. – 10. King, 26. Gosling)

West Bromwich – Arsenal 2:1 (35. Morrison, 40. Arteta vl. – 28. Giroud)

Watford – Manchester United 1:2 (87. Deeney z pen. – 11. Depay, 90. Deeney vl.)

1. Leicester 13 8 4 1 28:20 28
2. Manchester Utd 13 8 3 2 19:9 27
3. Manchester City 13 8 2 3 27:13 26
4. Arsenal 13 8 2 3 23:11 26
5. Tottenham 12 5 6 1 20:10 21
6. West Ham 12 6 3 3 23:16 21