NHL: David Krejčí s Jakubem Voráčkem bodovali, na výhry to jejich týmům nestačilo

Krejčího body nestačily

david krejci boston

Nejproduktivnější český hokejista David Krejčí opět bodoval. Na začátku druhé třetiny dokonce poslal ve spolupráci s Louiem Erikssonem Bruins do vedení 3:2.

Jen o pár minut později ale Sharks třemi góly otočili skóre. I přes další gólovou asistenci Krejčího však domácí na soupeře nestačili, a tak Boston podlehl San José 4:5.

„Pomalé, lajdácké. To jediné mě napadá při hodnocení našeho výkonu,“ komentoval výkon svých svěřenců trenér Bostonu Claude Julien.

Voráček asistoval

I český Jakub Voráček si připsal dva body za asistence. První Voráčkovu akci zakončil do branky nováček NHL Shayne Gostisbehere.

Druhou příhrou našlo české křídlo Claudea Girouxe. Dva góly však na výhru nestačily a po samostatných nájezdech tak Philadelphia prohrála s Los Angeles 2:3.

I přes prohru byli však Flyers spokojení.

„Byl to náš nejlepší výkon v sezoně,“ řekl po zápase Jakub Voráček.

Dallas s Alešem Hemským se výhrou 3:1 v Buffalu bodově srovnal s vedoucími týmy soutěže New Yorkem Rangers a Montrealem.

Výsledky NHL:

Boston – San José 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)

Branky: 10. Randell, 12. Marchand, 22. Eriksson, 47. Bergeron – 1. Pavelski, 16. Donskoi, 26. Karlsson, 29. Marleau, 30. Thornton

Buffalo – Dallas 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky: 54. O'Reilly – 1. Ničuškin, 48. Spezza, 59. Seguin

Philadelphia – Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky: 4. Gostisbehere, 52. Giroux – 16. McBain, 60. Lucic, rozhodující sam. nájezd Kopitar

Columbus – St. Louis 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 25. a 60. Saad, 17. Goloubef – 8. Shattenkirk

Pittsburgh – Minnesota 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Branky: 29. a 32. Malkin, 2. Perron, 18. Bennett – 13. Granlund, 37. Spurgeon, 43. Koivu

Toronto – Colorado 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky: 19. a 52. Parenteau, 4. Komarov, 31. Bozak, 56. Van Riemsdyk – 33. Johnson

Nashville – Anaheim 3:2 (2:1, 1:0, 0:1

Branky: 10. Weber, 14. Neal, 27. Salomäki – 11. Rakell, 46. Santorelli

Calgary – New Jersey 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky: 11. Brodie, 14. Stajan, 27. Jones – 25. Farnham, 29. Tootoo