NHL: Tomáš Fleischmann oslavil 600. zápas bilancí 1+1, Jágr přihrával na vítězný gól

Martin Hanzal letos úřaduje především v roli nahrávače, v poslední době však konečně začal i střílet branky.

Svůj třetí letošní zásah přidal v souboji s New York Islanders, když snižoval čtyři minuty před koncem na 4:1. Na obrat už však bylo pozdě a Kojoti si připsali druhou porážku 5:2 v řadě.

Fleischmann pomohl k obratu

Tomáš Fleischmann letos pookřál a v Montrealu si gratulují, že tohoto kopřivnického rodáka před sezonou přivedli.

Tomáš Fleischmann Montreal NHL

Jednatřicetiletý útočník pomohl ve svém 600. zápase v nejslavnější hokejové soutěži světa otočit už téměř prohraný duel s Vancouverem.

Hosté si v první polovině hrací doby vytvořili i díky asistenci Radima Vrbaty tříbrankové vedení, o které však tři minuty před koncem přišli, když se zápěstím trefil právě Tomáš Fleischmann.

V následném prodloužení tři na tři se po Fleischmannově kombinaci s P. K. Subbanem prosadil David Desharnais a utkání rozhodl.

Jágr přihrával na jediný gól zápasu

Florida důležité dvojutkání s rivalem z Tampy zvládla. Zatímco na sobotní přestřelce, kterou rozhodli až nájezdy, se Jaromír Jágr nepodílel ani bodem, nyní sehrál český veterán důležitou roli.

Byl to právě jeho útok, jenž celý zápas rozhodl. V poslední minutě se po souhře Jágra s Huberdeauem prosadil Aaron Ekblad a zařídil tak jediný a rozhodující gól.

První hvězdou byl vyhlášen gólman Roberto Luongo, jenž pochytal všech 39 střel aktivních hostů, v jejichž dresu chyběl zraněný Ondřej Palát.

Výsledky:

NY Islanders – Arizona 5:2 (1:0, 0:0, 4:2)

Branky: 46. a 60. Tavares, 5. Nielsen, 42. Nelson, 52. Bernier – 56. Hanzal, 58. Boedker

Carolina – Anaheim 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky: 24. Hanifin – 12. Horcoff, 34. Vatanen, 57. Hagelin, 60. Getzlaf

St. Louis – Winnipeg 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky: 15. a 25. Backes, 6. Tarasenko – 23. Byfuglien, 23. Little

Ottawa – Detroit 3:4 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 – 0:1)

Branky: 17. Hoffman, 44. Wideman, 58. Ryan – 10. Larkin, 12. Nyquist, 37. Sheahan, 63. Tatar

Florida – Tampa Bay 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 60. Ekblad (Jágr)

Montreal – Vancouver 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 – 1:0)

Branky: 29. Eller, 31. Pacioretty, 57. Fleischmann, 64. Desharnais (Fleischmann) – 2. Cracknell, 18. McCann (Vrbata), 24. D. Sedin