Berdych je už nejspíš ze hry, na Turnaji mistrů nestačil na Nišikoriho

tomas berdych

Utkání bylo od začátku vyrovnané: první set trval přes hodinu! Jenže Berdych si na rozdíl od soupeře nevytvořil jediný brejk – Nišikori jich měl hned pět a ten poslední i proměnil a zvítězil 7:5.

Druhá sada se povedla

V druhém setu hrál Berdych jako vyměněný – nad Nišikorim jasně dominoval (a to přesto, že hned v úvodu ztratil servis) a za pouhých 36 minut srovnal na 1:1.

Třetí set připomínal ten úvodní: hlavně, co se týče Berdychova prvního podání – český hráč s ním měl totiž velké potíže, jeho úspěšnost byla pouhých 52 % (v prvním setu dokonce 47 %)! Přesto si rodák z Valašského Meziříčí za stavu 3:3 vypracoval brejkbol – ten ale neproměnil a záhy poté ho pak „potrestal“ Nišikori. Japonec si proti Berdychovi vylepšil bilanci na 4:1.

V posledním zápase Berdycha čeká světová jednička Novak Djokovič.

Zkusím v posledním utkání sezony zahrát dobrý tenis.