Konečně! „Voras“ překonal smůlu a opět zářil. Tu gólovou radost musíte vidět!

Nejúspěšnější český hráč loňského ročníku NHL Jakub Voráček nás nechal na svou první branku v letošní sezoně čekat opravdu dost dlouho.

V posledních šestnácti zápasech nasbíral pět asistencí, v základním hracím čase proti Carolině přidal šestou nahrávku.

Na tenhle gól jsme si museli počkat až do první minuty prodloužení. „Vorasova“ střela navíc rozhodla zápas. Gólovou akci v 61. minutě utkání rozjel kapitán Claude Giroux. A radost byla obrovská!

Byl tam oční kontakt, takže jsem věděl, co přijde. Trefilo to moji hokejku a zaplaťpánbůh to tam spadlo. Už jsem skoro zapomněl, jaké to je dát gól.

Jakub Voráček

Voráček byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Doufejme, že to kladenskému rodákovi přidá na sebevědomí a bude hladové české fanoušky dál těšit.

Další trefa Krejčího

David Krejčí z Bostonu také zaznamenal vítěznou branku. Ten je na tom bodově mnohem lépe. Osmé místo tabulky kanadského bodování hájí s osmi brankami a deseti asistencemi.

Dnes v noci čelil Detroitu, za který opět chytal český gólman Petr Mrázek. Medvědi porazili Rudá Křídla 3:1.

Winnipegu Ondřeje Pavelce se také příliš nedařilo. Jeho kolega Michael Hutchinson během první třetiny pustil tři góly a pak byl povolán český brankář. Ale i on inkasoval – celkem čtyřikrát. Jets utrpěli ostudnou sedmigólovou porážku.

Po jedné asistenci přidali hned další čtyři Češi. Tomáš Plekanec z Montrealu a Martin Hanzal z Arizony se svými týmy navzdory přidanému bodu prohráli. Tomáš Hertl ze San Jose a Roman Polák z Toronta naopak mohli slavit vítězství.

Výsledky NHL:

Ottawa – NY Rangers 1:2 po samostatných nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky: 7. E. Karlsson – 3. Kreider, rozhodující samostatný nájezd Boyle

Boston – Detroit 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Branky: 28. Bergeron, 32. Krejčí, 37. Krug – 47. Abdelkader

Buffalo – San Jose 1:2 v prodloužení (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Branky: 47. O´Reilly – 2. Vlasic, 63. Marleau (Hertl)

Toronto – Vancouver 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 9. J. Van Riemsdyk, 29. Parenteau, 42. Matthias (Polák), 57. Lupul – 37. Hansen, 51. Burrows

Montreal – Colorado 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

Branky: 29. Gallagher (Plekanec) – 19. a 19. MacKinnon, 4. Grigorenko, 33. Comeau, 52. Duchene, 55. Mitchell

Tampa Bay – Florida 4:5 po samostatných nájezdech (1:1, 2:2, 1:1 – 0:0)

Branky: 22. a 50. Namestnikov, 16. Paquette, 28. Stralman – 25. z trestného střílení a rozhodující samostatný nájezd Pirri, 5. Jokinen, 23. Bjugstad, 60. Ebklad

New Jersey – Pittsburgh 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 16. Schlemko, 27. Cammalleri, 43. Farnham, 55. Stempniak

Carolina – Philadelphia 2:3 v prodloužení (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)

Branky: 15. Lindholm, 26. V. Rask – 33. L. Schenn (Voráček), 57. Simmonds, 61. Voráček

Columbus – Arizona 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky: 2. a 51. W. Karlsson, 6. Johansen, 37. Jenner, 56. Saad – 13. Duclair (Hanzal), 26. Ekman-Larsson

Nashville – Winnipeg 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)

Branky: 5. a 52. Jarnkrok, 6. Smith, 13. S. Jones, 15. Ribeiro, 23. Neal, 54. Ekholm

St. Louis – Chicago 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branky: 27. a 29. Tarasenko – 5. Shaw, 36. T. Van Riemsdyk, 39. P. Kane, 60. Anisimov

Dallas – Minnesota 3:2 v prodloužení (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky: 8. Spezza, 43. Jamie Benn, 64. Klingberg – 26. Niederreiter, 48. Scandella

Los Angeles – Edmonton 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Branky: 2. Gáborík, 19. Pearson, 29. Lucic, 59. Shore – 26. Draisaitl, 34. Purcell, 56. Hall