Karolína Plíšková je hrdinkou. Češky otočily stav a obhájily titul ve Fed Cupu!

Rusky šly do vedení

Právě Maria Šarapovová dostala dnes Rusko do vedení 2:1, v hvězdném souboji totiž porazila ve třech setech Petru Kvitovou.

Maria Sharapova

S tou nejprve prohrávala 3:6, jenže vyrovnaný druhý set (6:4) vydřela Ruska. V rozhodující sadě už neměla Kvitová šanci a podlehla 2:6.

Hrdinka Karolína Plíšková vyrovnala

Karolína Plíšková sice včera svůj zápas nezvládla, vše ale pořádnou měrou „odčinila“ v nedělním odpoledni.

karolina pliskova

Nejprve za hodinu a 36 minut porazila Anastasiji Pavljučenkovovou 6:3, 6:4, které nadělila hned 9 es.

Vyvrcholení přinesla čtyřhra

Poté nastoupila společně s Barborou Strýcovou do čtyřhry proti dvojici Pavljučenkovová/Vesninová.

Češky se sice ujaly rychlého vedení, nicméně to byly právě Rusky, které nakonec vyhrály první sadu 6:4 a byly triumfu blíže.

V druhém setu ale dominovala česká dvojice a ujala se rychlého vedení 5:1 – na vítězství nic nezměnilo ani prohrané podání Strýcové: Češky vyhrály sadu v poměru 6:2.

barbora strycova

Drama v rozhodujícím setu

Hned v úvodu sebrala Plíšková se Strýcovou soupeřkám podání a titul měly ve svých rukou. Za stavu 4:2 se mohly Rusky vrátit do zápasu, jenže jediný brejkbol závěrečného setu neproměnily. A co víc, své další podání prohrály!

Zato Barbora Strýcová na servisu nezaváhala.

Hned první mečbol české tenistky proměnily a obhájily tak loňské vítězství!

Šarapovová děkovala

Maria Šarapovová je na svůj tým i přes porážku hrdá a poděkovala i Praze za neuvěřitelný víkend.

Tenistkám gratuloval i brankář české reprezentace Petr Čech.