Finále je zatím 1:1. Petra Kvitová získala první bod. Karolína Plíšková na Šarapovovou nestačila

Kvitová se dlouho zahřívala

První česká výhra se ale nerodila lehce. „První set byl trošku tragickej,“ zhodnotila Petra Kvitová nepodařenou první sadu, kterou s Ruskou Anastasijí Pavljučenkovovou prohrála 2:6.

Poté už ale na kurtu vládla jen Češka a ruskou soupeřku převálcovala dvakrát 6:1.

Ke skvělému obratu jí pomohli také domácí fanoušci. „Bez nich bych to otáčela těžko,“ přiznala česká jednička.

fed cup finále fanoušci

Petra Kvitová bojovala nejen za Českou republiku, ale i za Paříž, která se vzpamatovává z teroristického útoku.

Šarapovová zajistila vyrovnání

K druhému zápasu proti ruské jedničce Marii Šarapovové nastoupila finalistka nedávno skončeného turnaje WTA Elite Trophy Karolína Plíšková. A stejně jako Kvitové ani jí vstup do zápasu nevyšel: první sadu prohrála 3:6.

Russia's Maria Sharapova reacts during their final match of the Fed Cup tennis tournament against Czech Republic's Karolina Pliskova in Prague, Czech Republic, November 14, 2015. REUTERS/David W Cerny

Zkraje druhého setu to ale znovu vypadalo na český comeback: Plíšková soupeřce ihned sebrala servis a šla do vedení 2:0. Jenže to byl také poslední světlý okamžik zápasu.

karolina pliskova fed cup

Šarapovová rychle otočila na 4:2, a ačkoli měla Plíšková ještě možnost tří brejků, zkušená Ruska si závěr utkání pohlídala a (navzdory 10 dvojchybám) zvítězila 6:3, 6:4.