Jágr poslal drzého mladíka na trestnou lavici. Hemský na ledě strávil 11 minut, nasbíral 3 body

Florida soupeře sice přestřílela, ale dost puků do jeho sítě protlačit nedokázala. Panteři z posledních sedmi zápasů šest prohráli. Jednu asistenci zaznamenal Jaromír Jágr, vyrovnání na 1:1 dokončil Jonathan Huberdeau.

Diváci si ale jistě budou více pamatovat jeho souboj s dvojkou letošního draftu. V době, kdy už kladenský rodák válel v nejvyšší americké soutěži, ještě Jack Eichel vůbec nebyl na světě.

Mladík oplácel a musel se poroučet na trestnou lavici.

Jaromír Jágr odehrál svoje 1564. utkání v NHL, čímž vyrovnal stejný počet startů švédského obránce Nicklase Lidströma, který byl v pondělí uveden do Hokejové síně slávy v Torontu.

Hemský pokořil Pavelce

Druhou hvězdou utkání byl vyhlášen Aleš Hemský z Dallasu. Jeho tým nasázel Winnipegu šest branek a pardubický rodák byl hned u tří z nich. Na jeden gól a dvě asistence mu stačilo něco málo přes deset minut, které strávil na ledě.

Takhle krásně si vychutnal Ondřeje Pavelce.

První gól v sezoně si připsal Dmitrij Jaškin ze St. Louis Blues. A rovnou do branky ostříleného brankáře Rangers Henrika Lundqvista. Na vítězství ale ani tato krásná akce zdaleka nestačila.

První gólovou radost v sezoně Andreje Nestrašila z Caroliny lehce zdržel rozhodčí, který musel nejprve přezkoumat, zda nedošlo k nedovolenému zákroku na brankáře. Sudí nakonec branku na 2:0 uznal.

Výsledky NHL:

Boston – Colorado 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Branky: 2. Chára, 6. Spooner – 13. Söderberg, 20. Beauchemin, 47. Duchene

NY Rangers – St. Louis 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Branky: 5. Brassard, 8. Zuccarello, 15. Hayes, 31. Miller, 43. McDonagh, 59. Girardi – 17. Jaškin, 26. Tarasenko, 35. Brouwer

Philadelphia – Washington 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Branky: 4. Laughton, 22. Giroux – 30. a 38. Chimera, 11. Oshie, 31. Justin Williams, 54. Bäckström

Carolina – Minnesota 2:3 v prodloužení (2:1, 0:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 5. Faulk, 9. Nestrašil – 16. a 64. Zucker, 30. Vanek

Ottawa – Vancouver 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 14. Ryan, 35. Karlsson, 59. Wideman – 8. Baertschi (Vrbata), 60. Edler

Florida – Buffalo 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 30. Huberdeau (Jágr), 57. Trocheck – 20. Gionta, 39. Franson, 44. Reinhart

Nashville – Toronto 1:2 po samostatných nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky: 43. Weber – 46. Bozak, rozhodující nájezd Holland

Chicago – New Jersey 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky: 7. P. Kane, 54. Panarin – 21. Henrique, 38. Palmieri, 58. Kalinin

Dallas – Winnipeg 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)

Branky: 3. Klingberg, 13. Sceviour (Hemský), 24. Hemský, 55. Jamie Benn, 59. Roussel, 60. Fiddler (Hemský) – 5. Wheeler, 5. Trouba, 50. Myers

Arizona – Edmonton 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 17. Ekman-Larsson, 34. Doan, 38. Elliott, 52. Domi – 4. Hall

Tampa Bay – Calgary 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 22. Boyle, 53. Stamkos, 59. Johnson – 27. Bennett

Los Angeles – NY Islanders 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 17. Doughty, 24. Lucic – 11. Nelson