Fotbalová reprezentace si v Ostravě zastřílela, Srbům nadělila čtyři góly a Vrba slaví první „přátelskou“ výhru!

[related_program]

Čech si na rekord musí počkat

Začátek utkání byl poklidný, poprvé se připomněli Srbové v desáté minutě, skvělý zákrok ale vytáhl Tomáš Vaclík, který tentokrát v bráně zastoupil Petra Čecha. Gólman Arsenalu si tak na vyrovnání rekordu Karla Poborského v počtu reprezentačních startů bude muset ještě počkat.

Krátce nato už ale udeřili domácí – kapitán Tomáš Sivok se v 17. minutě trefil hlavou z rohového kopu.

Po pauze přišla kanonáda

Po přestávce přidal druhý zásah Tomáš Necid, tentokrát z penalty. Jenže 12 minut před koncem Srbové zápas zdramatizovali – hlavou se trefil Petar Škuletič. O minutu později mohlo být dokonce srovnáno, jenže útok Srbů zabrzdil špatně odmávaný ofsajd.

Závěr už patřil zase Čechům – a to především střídajícím hráčům. Po deseti minutách na hřišti se prosadil Ladislav Krejčí, který uklidil míč do sítě nezvykle pravačkou – a jakým způsobem! Obránci i brankáři soupeře nasadil dvojí „housle“.

Sladkou tečkou pak byla premiérová branka střídajícího debutanta Ondřeje Zahustela, který se trefil hlavou po výtečném centru Jaroslava Plašila.

zahustel česko reprezentace

Češi tak Srbům oplatili 9 let starou porážku 1:3 a slavili před nadšeným publikem.

Česko – Srbsko 4:1!!! Hoši, děkujeme!