NHL: Fleury to schytal pod oko, pak porazil Montreal. Jak je to vážné s Pastrňákem?

[related_program]

Do zápasu vstoupili lépe Canadiens, první branku si za pomoci českého útočníka Tomáše Plekance připsal Andrej Markov.

Utkání rozhodly až samostatné nájezdy. Mika Condona v bráně Montrealu překonali David Perron a Sidney Crosby. Brankář Pittsburghu Marc-André Fleury naopak pokryl pokusy Alexe Galchenyuka a Davida Desharnaise.

Marc-André Fleury v úvodní třetině schytal ránu hokejkou do obličeje, kdy ho nešťastně zasáhl spoluhráč Ben Lovejoy. Brankář si nechal krvavý šrám pouze ošetřit a za dvě minuty po incidentu byl již znovu na ledě.

Na chvilku jsem se lekl, protože můj otec přišel o oko právě po zásahu hokejkou. Ale naštěstí to není nic vážného.

Marc-André Fleury

Nejproduktivnější Češi

Tomáš Plekanec bodoval ve třetím utkání v řadě a posunul se na desáté místo tabulky kanadského bodování, letos zvládl už 7 gólů a 9 asistencí.

Montreal Plekanec

Z Čechů nejvíce bodů dosud posbíral David Krejčí z Bostonu, v současné chvíli je pátým nejproduktivnějším hráčem NHL.

Edmonton vyhrál v prodloužení

Ani druhé utkání večera nebylo rozhodnuté po uplynutí základní hrací doby. Anaheim podlehl Edmontonu 3:4. Vítěznou branku v prodloužení má na svědomí Teddy Purcell.

Pastrňák je dál mimo hru

Stále není jasné, kdy do hry opět zasáhne český útočník Bostonu David Pastrňák.

Pastrnak Boston

Devatenáctiletý hráč se zranil 27. října v utkání s Arizonou a od té doby nenastoupil. Lékaři se původně domnívali, že šlo pouze o pohmožděninu, ale poslední vyšetření odhalila prasklinu v levé noze.

„Generální manažer Bostonu Don Sweeney médiím uvedl, že David Pastrňák má malou prasklinu v noze, takže dostane více času na odpočinek.“

Výsledky zápasů NHL:

Anaheim – Edmonton 3:4 v prodloužení (1:0, 0:1, 2:2 – 0:1)

Branky: 11. a 47. Perry, 42. Horcoff – 25. Draisaitl, 46. Klefbom, 49. Nugent-Hopkins, 62. Purcell

Pittsburgh – Montreal 4:3 po samostatných nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 – 0:0)

Branky: 1. Dupuis, 20. Määttä, 54. Hörnqvist, rozh. nájezd Perron – 5. Markov (Plekanec), 28. Gallagher, 35. Flynn