Ukázkový vlastenec Deliho, dvě penalty a nakonec remíza. Vršovické derby Slavie s Bohemians nenudilo

[related_program]

Po divoké první půli se skloňovalo především jedno jméno – Simon Deli. Ten v 10. minutě po centru Milana Jiráska kuriózně překonal vlastního gólmana.

Místo aby obránce z Pobřeží slonoviny svou chybu odčinil, vyrobil další branku klokanů. Ve 32. minutě přejel v pokutovém území Johna Mosqueru a zařídil pro hosty penaltu. Kapitán Bohemians Josef Jindřišek nezaváhal a zvýšil už na 2:0

Z šoku se slávisté probrali ještě před koncem poločasu. Bojovník Milan Škoda si zaběhl za obranu klokanů a překonal brankáře Zdeňka Zlámala.

Do kabin se mohlo jít za nerozhodného stavu, hlavní rozhodčí Ondřej Lerch odpískal těsně před koncem půle sporný pokutový kop, Karel Piták však nabízenou šancí pohrdl.

Druhá část se nesla ve znamení souboje střelce Škody a brankáře Zlámala.

Ačkoliv „SuperBob“ předvedl několik parádních zákroků, jednou reprezentačního střelce přeci jen podcenil a po špatném výběhu inkasoval.

Hrozně mě to mrzí. Měl jsem tu situaci vyřešit líp. Nevěděl jsem o něm, přistrčil mě, ale udělal to dobře. Běžel jsem plný emocí za rozhodčím, ale myslím si, že to asi faul nebyl. Beru to na sebe.

Zdeněk Zlámal

Kdo bude v letošní sezoně králem Vršovic, rozhodne až odveta hraná na konci dubna 2016 v Ďolíčku.

Slavia Praha – Bohemians Praha 1905 2:2 (38. a 87. Škoda – 9. Deli vlast., 32. Jindřišek z pen.)