Synot liga: Dočkal nedal opakovanou penaltu. Sparta ani tak nezaváhala a spolu s Plzní vede

Sparta musela otáčet

Náročný program pražské Sparty si zřejmě vybral svou daň v úvodu duelu, kdy se prosadil už v 5. minutě teplický Štěpán Vachoušek.

Letenští se rychle vzpamatovali a kanonýr posledních kol Kehinde Fatai vyrovnal ve 13. minutě na 1:1. Po jeho přihrávce Ladislav Krejčí ještě do poločasu výsledek otočil. Výhru Sparty potvrdil v 75. minutě opět skvěle hrající Nigerijec Fatai.

Vedení Sparty mohl v 81. minutě po faulu na Petra Jiráčka zvýraznit z penalty Bořek Dočkal. Napoprvé nezaváhal, rozhodčí Miroslav Zelinka však nechal celou situaci opakovat kvůli předčasnému vběhnutí Sparťanů do vápna. A napodruhé už brankář Martin Slavík Dočkalovy úmysly přečetl.

Překvapení v Brně

Čtvrtý Slovan Liberec by se očekávanou výhrou v Brně dotáhl na vedoucí trojici, nic takového se však nekonalo.

Domácí favorita zaskočili hned v úvodu, když se už ve 2. minutě trefil Martin Chrien. Hosté sice v 66. minutě zásluhou Michaela Rabušice vyrovnali, na branku Jakuba Řezníčka už ale reagovat nedokázali. V poslední minutě normální hrací doby stvrdil překvapivý triumf domácích Pavel Zavadil.

Plzeňská krasojízda

Trenér Karel Krejčí nechal po náročném evropském programu část týmu odpočívat a poslal do hry například i náhradního gólmana Petra Bolka.

Ostravští byli v prvním poločase Plzni překvapivě vyrovnaným soupeřem a zápas se zlomil až po změně stran.

Nejprve se v 53. minutě prosadil Tomáš Hořava, o necelou čtvrt hodinu později se prosadil Jan Holenda a bylo rozhodnuto. Další branky v závěru přidali i Milan Petržela a Michal Ďuriš.

Vršovické derby bez krále

Souboj Slavie s Bohemians krále Vršovic nenašel. Po divokém průběhu zápas skončil remízou 2:2.

Nedělní výsledky Synot ligy:

Slavia – Bohemians 1905 2:2 (38. a 87. Škoda – 9. Deli vl., 32. Jindřišek z pen.)

Ostrava – Plzeň 0:4 (53. Hořava, 67. Holenda, 79. Petržela, 81. Ďuriš)

Brno – Liberec 3:1 (2. Chrien, 76. Řezníček, 90. Zavadil – 66. Rabušic)

Sparta – Teplice 3:1 (13. a 75. Fatai, 25. Krejčí – 5. Vachoušek)