NHL: Neuvirth předčil Pavelce a má třetí nulu. Krejčího natřel trenér Bostonu

[related_program]

Florida padá

Florida prohrála popáté v řadě. Uzdravený Jaromír Jágr v zápase v Los Angeles nebodoval. Panteři po úvodní brance zaspali a prohráli 1:4. Králové fantasticky zvládli druhou třetinu, ve které nastříleli tři branky.

Neuvirth předčil Pavelce

Zápas Philadelphia – Winnipeg byl i souboj českých brankářů. Michal Neuvirth v bráně Letců Ondřeje Pavelce v dresu Jets, co se statistik týče, úplně zastínil. Pokryl všech 28 zásahů a vychytal svoji třetí letošní nulu. To se letos ještě žádnému brankáři v zámořské NHL nepovedlo!

Flyers tak díky české jistotě v brance přetrhli nelichotivou šňůru šesti proher v řadě. Vyhráli rozdílem tří gólů. Jednu asistenci si připsal i Jakub Voráček. Byla to jeho pátá gólová přihrávka v letošní sezoně. Na první gól loňského nejproduktivnějšího českého hráče si ale ještě budeme muset počkat.

Plekanec vs. Krejčí – koho natřel trenér?

Montrealští Canadiens a Bostonští Medvědi jsou snad největší hokejoví rivalové. O nervozitě a napětí na ledě svědčí i počet trestných minut – i nejproduktivnější český útočník David Krejčí z Bostonu zamířil na trestnou lavici hned třikrát.

Hlavně za poslední faul, po kterém Montreal využil přesilovku a rozhodl zápas, Krejčímu vyčinil trenér Claude Julien.

Je zřejmé, že jsme kvůli nedisciplinovanosti prohráli poslední dva zápasy, a co je smutné, mohli za to naši klíčoví hráči. Lídři by měli mužstvo vést k vítězstvím, a ne k porážkám.

Claude Julien

Krejčí v zápase zapsal kromě trestů i jednu asistenci.

Čechům na straně Montrealu se ale vedlo podstatně líp. Tomáš Fleischmann sice nebodoval, ale druhý nejúspěšnější český střelec Tomáš Plekanec dal svůj sedmý gól v sezoně.

Kanaďané zvítězili 4:2 a pokračují v dobrém vstupu do sezony, Boston padl potřetí v řadě.

Asistoval i Michal Frolík z Calgary a pomohl tak Plamenům přehrát Pittsburgh Penguins 5:2.

Výsledky NHL:

Buffalo – Vancouver 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky: 29. a 60. Ristolainen, 23. McGinn – 34. H. Sedin, 51. Higgins

Los Angeles – Florida 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky: 34. Carter, 37. Doughty, 38. Kopitar, 49. Lucic – 20. Bjugstad

Montreal – Boston 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky: 22. Plekanec, 49. Eller, 59. Desharnais, 60. Pacioretty – 2. Eriksson, 29. Vatrano (Krejčí)

Washington – Toronto 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0)

Branky: 25. a rozh. nájezd Ovečkin, 60. Bäckström – 3. Winnik, 50. Van Riemsdyk

Carolina – Ottawa 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)

Branky: 25. Faulk, 60. Skinner, 63. J. Staal – 32. Chiasson, 36. Wideman

Nashville – St. Louis 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Branky: 9. Parayko, 43. Pietrangelo, 46. Upshall, 53. Steen

Minnesota – Tampa Bay 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 21. Spurgeon.

Arizona – NY Rangers 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Branky: 60. Doan – 9. Fast, 23. Miller, 26. Kreider, 34. Hayes

Winnipeg – Philadelphia 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 6. Schenn (Voráček), 50. Simmonds, 59. Read

Calgary – Pittsburgh 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Branky: 17. a 58. Gaudreau, 8. Colborne, 18. Bennett (Frolík), 30. Monahan – 14. Kessel, 35. Bonino

San Jose – Anaheim 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 5. Perry