Karolína Plíšková bojovala statečně, ale ve finále Elite Trophy to na Williamsovou nestačilo. Co rozhodlo?

Se zkušenou Venus Williamsovou se Karolína Plíšková potkala poprvé v kariéře a bylo z toho krásné tenisové drama!

Pětatřicetiletá Američanka vybojovala nad Plíškovou vítězství 7:5, 7:6. Posunula se tak do první desítky světového žebříčku, sezonu končí jako 7. hráčka světa. V Ču-chaji oslavila Williamsová svůj třetí letošní titul, v kariéře již vyhrála úžasných 48 turnajů.

S Plíškovou to byla napínavá bitva. Fanoušci si museli kousat nehty nervozitou. A nejenom ti čeští! Někteří na sociálních sítích vyzývali ostatní k modlitbě za americkou favoritku, jiní nešli daleko pro ostrá slova.

,,Venus, tenhle break musíme vyhrát! Úplně z toho tady šílím!“

V koncovkách obou setů nakonec zkušenější Venus českou hráčku předčila.

pliskova elite trophy

I tak má Plíšková za sebou životní sezonu. Hned šestkrát postoupila na turnajích do finále. Ve světovém žebříčku skončí na 11. místě.

A teď se již může plně soustředit na pražské finále Fed Cupu.