Synot liga: Mlha se rozestoupila a Boleslav je na čele. Může po jihlavském masakru myslet na titul?

Boleslavi mlha svědčí, Jihlavu roznesla v druhé půli

Na začátku zápasu, ještě za poměrně dobré viditelnosti, se ve 22. minutě dostal k míči jihlavský Patrik Demeter a vstřelil svůj první ligový gól.

Překvapivé vedení však hosté do poločasu neudrželi. V již hustém bílém závoji vyrovnával ve 39. minutě Jakub Rada.

Po pauze se mlha dala doslova krájet a vidět nebylo už ani na trávníku.

Utkání bylo na 20 minut přerušeno a čekalo se, zda rozpínavý soupeř ustoupí.

Mlha se nakonec rozestoupila a prodloužená pauza více prospěla domácím, kteří v rozmezí 68. – 73. minuty rozhodli zápas. Postupně se prosadili Jasmin Ščuk, Lukáš Magera a nakonec i Milan Baroš.

Poslední dvojitou ránu uštědřili Vysočině Jan Chramosta a Ondřej Zahustel. Boleslav potvrdila skvělou střeleckou potenci v domácích zápasech a minimálně do neděle se vyhoupla na čelo Synot ligy.

Dukla se proti Příbrami konečně „trefila“

Ve dvou předchozích vzájemných zápasech nevstřelili hráči Dukly Praha ani jednu branku. Ačkoliv se domácí tentokráte prosadili, velkou radost jim zásah nepřinesl.

Nešťastníkem se ve 26. minutě stal Marek Hanousek, když po centru příbramského Davida Štípka nechtěně doklepl míč do vlastní sítě. Jiný gól nepadl a Příbram si odvezla všechny body.

Zlín vyhrál derby

Skóre derby mezi Zlínem a Slováckem otevřel v 33. minutě útočník Tomáš Poznar a zařídil domácím vedení po první půli.

V té druhé Slovácko aktivovalo svou hlavní zbraň – věž jménem Libor Došek. Bez jednoho centimetru dvoumetrový útočník se v 63. minutě zavěsil do vzduchu a z první vážnější šance vyrovnal na 1:1.

Domácí Zlín se však pouze s bodem nespokojil. V 82. minutě našel střelec prvního gólu Poznar střídajícího Vukadina Vukadinoviče. Srbský záložník Milana Heču s přehledem překonal a uzavřel stav na konečných 2:1.

Sobotní zápasy Synot ligy:

Dukla – Příbram 0:1 (26. Hanousek vl.)

Zlín – Slovácko 2:1 (33. Poznar, 82. Vukadinović – 63. Došek)

Mladá Boleslav – Jihlava 6:1 (39. J. Rada, 68. Ščuk, 70. Magera, 73. Baroš, 90. Chramosta, 90. Zahustel – 27. Demeter)

1. Mladá Boleslav 13 8 3 2 37:21 27
2. Sparta 12 8 2 2 29:7 26
3. Plzeň 12 8 2 2 25:13 26
4. Liberec 12 6 5 1 23:13 23
5. Jablonec 13 4 7 2 23:16 19
6. Slavia 12 5 4 3 16:10 19
7. Brno 12 5 3 4 12:16 18
8. Teplice 12 5 2 5 20:17 17