Premier League: Chelsea bez Mourinha padla ve Stoke, Manchester United udolal West Brom

Stoke City – Chelsea 1:0

Chelsea opět padla, a nic na tom nezměnila nepřítomnost lodivoda Josého Mourinha, který kvůli nevhodnému chování v zápase proti West Hamu dostal trest a nesměl ani na stadion.

Blues byli v zápase se Stoke sice lepším týmem, nevyužili však ani jednu šanci, nejblíže byl gólu Pedro, jenž v 67. minutě nastřelil tyč. V té době už byl ale stav zápasu 1:0, když jedinou větší šanci Hrnčířů z 53. minuty akrobaticky využil Marko Arnautović.

Manchester United – West Bromwich Albion 2:0

Domácí dlouho dobývali skálopevnou obranu West Bromwiche. Vyzrát na ni však nemohli ani letní posila Anthony Martial ani zkušený kanonýr Wayne Rooney.

Recept na bílou zeď i brankáře Boaze Myhilla našel až v druhé půli Jesse Lingard. Odchovanec Manchesteru United vyslal v 52. minutě  technickou střelu a míč nechytatelně zapadl k tyči. Dvaadvacetiletý Angličan oslavil svou první branku v rudém dresu.

Po inkasované brance svěřenci Tonyho Pulise přeci jen částečně otevřeli hru, k vyrovnání to však nevedlo. Naopak v nastaveném čase fauloval ve vápně Gareth McAuley a viděl červenou kartu. Následnou penaltu Juan Mata proměnil a definitivně tak zlomil odpor soupeře.

Leicester City – Watford 2:1

Zápas rozhodla chyba gólmana Gomese, který v 52. minutě neudržel střelu N'Golo Kantého a míč se mu doslova doploužil za záda.

Oba týmy se poté dočkaly možnosti pokutového kopu, Jak Jamie Vardy na straně jedné, tak Troy Deeney na straně druhé se nemýlili a utkání skončilo dalším tříbodovým ziskem pro Lišky, které už jsou třetí!

Sunderland – Southampton 0:1

V boji o důležité tři body mezi dvěma týmy ze zadní části tabulky se i přes drtivý tlak Bournemouthu radovali hráči Newcastlu United. Lví podíl na vítězství hostů měl především gólman Rob Elliot.

Na jediný gól zápasu čekali diváci na Stadium of Light až do 69. minuty, kdy nejprve Yann M'Vila fauloval v pokutovém území Ryana Bertranda a následný pokutový kop Dušan Tadič s přehledem proměnil. Sunderlandu se i přes závěrečný tlak srovnat nepovedlo a připisuje si už osmou letošní porážku.

Svěřenci Steva McClarena předvedli, jak málo stačí na vítězství. Zatímco přímo na Adama Federiciho vystřelili pouze jednou, domácí Bournemouth zasypal Roba Elliota salvou střel. Ten však na rozdíl od Australana odolal.

Právě ta jediná zmiňovaná střela Strak, kterou v 27. minutě vyslal Ayoze Pérez, skončila v síti.

To Bournemouth svůj tlak nevyužil a po celý zápas nechával vyniknout především ve skvělé formě chytajícího Elliota, který se mezi tři tyče Newcastlu dostal jen díky zranění brankářské jedničky Tima Krula.

I přes převahu domácích tak Straky Bournemouth vyloupily a svému přímému soupeři se v tabulce vzdálily.