NHL: Úžasné Kindlovo sólo a skvělý Mrázek dotáhli Detroit k výhře

První gól pro nováčka Faksu

Dva čeští střelci dopomohli Dallasu k výhře nad Carolinou. Aleš Hemský se prosadil v desáté minutě druhé třetiny a srovnal skóre na 1:1.

Třetí třetina pak patřila už jen Dallasu. Svůj první gól v NHL vstřelil Radek Faksa.

„Konečně! Je to skvělý pocit. Byl to můj desátý zápas, v každém jsem měl šanci dát gól a nakonec mi to tam spadlo,“ radoval se bývalý útočník Třince Faksa.

Kindlovo parádní sólo

Jakub Kindl se stal první hvězdou zápasu Toronta proti Detroitu. Ve třetí minutě prodloužení zajistil Red Wings výhru, když prokličkoval mezi soupeři a přesně zakončil nad vyrážečku gólmana Jamese Reimera.

Druhou hvězdou zápasu se stal po zásluze brankář Detroitu Petr Mrázek.  Český gólman z 33 střel inkasoval pouze jeden gól, když při power play Toronta vyrovnával Dion Phaneuf.

Hokejisté New Jersey porazili obhájce Stanleyova poháru Chicago 4:2. Svou sílu ukázali již v první třetině, kdy vstřelili tři góly.

Šestou výhru v řadě vybojoval Pittsburgh, který v Edmontonu zvítězil 2:1.

Výsledky NHL:

Toronto — Detroit 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 — 0:1)

Branky: 59. Phaneuf — 17. Zetterberg, 63. Kindl

Hvězdy zápasu: 1. Kindl, 2. Mrázek, 3. Zetterberg (všichni Detroit)

New Jersey — Chicago 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

Branky: 4. Stempniak, 18. Palmieri, 19. Zajac, 28. Cammalleri — 39. P. Kane, 59. Kero

Anaheim — Columbus 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 4. Fowler, 27. Maroon, 49. Manson, 60. Stoner — 30. a 60. Hartnell

Colorado — NY Rangers 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky: 8. MacKinnon — 33. Stepan, 34. Lindberg

Edmonton — Pittsburgh 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 21. Klefbom — 30. Sprong, 50. Kessel

Carolina — Dallas 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 24. J. Staal — 30. Hemský, 52. Sharp, 54. Faksa, 60. Demers