Obrana Gunners v plamenech. Rybář Petr Čech lovil ze své sítě jeden kousek za druhým

Skupina E

Barcelona – BATE Borisov 3:0

Marc-André ter Stegen se na konci poločasu nejspíš sám v bráně už trošku nudil a rozhodl se zapůsobit na fanoušky i mimo brankoviště.

Další góly Barcelony pak obstaralo osvědčené duo Luis SuárezNeymar, kteří si navzájem asistovali. Po zranění Lionela Messiho převzali roli tahounů týmu a všem předvedli, jak vypadá týmová hra!

,,Ještě jeden! Gól! Zbožňuju spolupráci Neymara a Suáreze!“

AS Řím – Leverkusen 3:2

Římané snad ani nemohli zápas na domácím hřišti začít lépe. Ihned ve druhé minutě se fantasticky trefil Mohamed Salah ve spolupráci s Edinem Džekem.

Edin Džeko se ale s jednou asistencí nesmířil a do konce prvního poločasu přidal ještě jeden gól.

Ve druhém poločase se ale Leverkusen probral a během pěti minut přišly dva rychlé góly Admira Mehmediho a Javiera ,,Chicharita“ Hernándeze.

Rozhodujícím momentem byla červená karta Omera Topraka z Leverkusenu a následná proměněná penalta Miralema Pjaniće. Řím své znovunabyté vedení už uhájil.

1. FC Barcelona 4 3 1 0 8:2 10
2. AS Řím 4 1 2 1 10:10 5
3. Leverkusen 4 1 1 2 11:10 4
4. BATE Borisov 4 1 0 3 4:11 3

Skupina F

Bayern Mnichov – Arsenal 5:1

Takový zápas Petr Čech už dlouho nezažil. Ačkoliv patřil k nejlepším hráčům Arsenalu, lovil ze své sítě rovnou pět kousků. Drtivý tlak o třídu lepších domácích využil jako první v 10. minutě Robert Lewandowski. Český reprezentační gólman poté předvedl několik skvělých zákroků, kterými svůj tým držel nad bažinou, do níž se Gunners nakonec přeci jen zabořili.

Ve 29. minutě se prosadil Thomas Müller a těsně před koncem poločasu přidal třetí branku David Alaba.

petr cech arsenal

Po pauze se hra Arsenalu příliš nezlepšila, a tak se střídající Arjen Robben mohl radovat z čtvrtého gólu zápasu. Alespoň čestný zásah hostů, kterým se postup do další fáze Ligy mistrů rázem výrazně vzdálil, zařídil v 69. minutě Olivier Giroud.

Tečku za noční můrou Petra Čecha udělal svým druhým gólem Thomas Müller.

Olympiakos – D. Záhřeb 2:1

Ke třem bodům nasměroval hosty hlavou Armin Hodžič ve 21. minutě a v druhé půli dokonce přestáli pokutový kop.

I přesto jsou nakonec Chorvaté dnes večer těmi smutnějšími. Popravu šancí na pokračovaní v Lize mistrů započal v 65. minutě Felipe Pardo, který vyrovnal na 1:1. V 79. minutě byl po druhé žluté kartě zbytečně vyloučen Josip Pivarič a Záhřeb se rázem začal strachovat o postup.

Remízový stav nakonec svěřenci Zorana Mamiče neudrželi. V 90. minutě se dostal k míči opět Pardo a v Aténách po jeho střele vypukla plná salva euforie.

1. Bayern Mnichov 4 3 0 1 13:3 9
2. Olympiakos Pireus 4 3 0 1 6:6 9
3. Arsenal 4 1 0 3 6:10 3
4. Dinamo Záhřeb 4 1 0 3 3:9 3

Skupina G

Chelsea – D. Kyjev 2:1

Londýnský velkoklub vedl po kuriózním vlastenci Aleksandara Dragoviče z první půle.

V 78. minutě však přišel pro svěřence Josého Mourinha šok. Rakouský obránce svou chybu napravil a po rohovém kopu vyrovnal na 1:1.

Jestli se ale Chelsea letos na něco může spolehnout, pak to jsou přímé kopy Brazilce Williana.

Ten se sedm minut před koncem normální hrací doby rozběhl a krásnou technickou střelou poslal hostům nechytatelný pozdrav, čímž rozhodl o důležitých třech bodech.

Maccabi Tel Aviv – FC Porto 1:3

Porto potvrdilo roli favorita a beznadějné Maccabi přehrálo rozdílem třídy.

První branku vstřelil v 19. minutě Cristian Tello. V druhé půli se přidali André André a Miguel Layún.

Patnáct minut před koncem proměnil Eran Zahavi pokutový kop a zařídil tak první branku Izraelců v základní skupině. Na body to ovšem domácím nestačilo.

1. FC Porto 4 3 1 0 9:4 10
2. Chelsea 4 2 1 1 7:3 7
3. Dynamo Kyjev 4 1 2 1 5:4 5
4. Maccabi Tel Aviv 4 0 0 4 1:11 0

Skupina H

Gent – Valencia 1:0

Ve druhém poločase domácí Belgičané proměnili penaltu, branku si připsal Sven Kums.

A to byl jediný gól večera! Netopýři překvapivě zaváhali a Gent si připsal první vítězství v Lize mistrů.

Lyon – Petrohrad 0:2

Na francouzské půdě do zápasu lépe vstoupili Petrohradští. První branku upekl Artem Dzyuba, asistovat mu snad nemohl ani nikdo jiný než Hulk.

A duo si gólovou akci zopakovalo ještě jednou v 57. minutě.

,,Hulk má další asistenci. Žádný hráč v letošní Lize mistrů jich nemá víc. Nyní má na kontě 3 góly a 4 gólové přihrávky.“

A Petrohrad tak může začít slavit postup ze skupiny!

1. Petrohrad 4 4 0 0 10:4 12
2. Valencia 4 2 0 2 5:5 6
3. Gent 4 1 1 2 4:5 4
4. Lyon 4 0 1 3 2:7 1

Liga mistrů – středeční výsledky:

AS Řím – Leverkusen 3:2 (2. Salah, 29. Džeko, 81. Pjanić z pen. – 46. Mehmedi, 51. Hernández), Barcelona – BATE Borisov 3:0 (30. z pen. a 83. Neymar, 60. Suárez), Bayern – Arsenal 5:1 (10. Lewandowski, 29. a 89. Müller, 44. Alaba, 55. Robben – 69. Giroud), Gent – Valencia 1:0 (49. Kums z pen.), Chelsea – Dynamo Kyjev 2:1 (34. vlastní Dragović, 83. Willian – 78. Dragović), Lyon – Petrohrad 0:2 (25. a 58. Dzjuba), Maccabi – Porto 1:3 (75. Zahavi z pen. – 19. Tello, 49. André, 72. Layún), Olympiakos – Dinamo Záhřeb 2:1 (65. a 90. Pardo – 21. Hodžić)