Liga mistrů: Wayne Rooney spasil Rudé ďábly. Manchester United porazil CSKA Moskva o jediný gól

Skupina A

Šachtar Doněck – Malmö 4:0

První vítězství a hned s gólovým ohňostrojem. Za Doněck se postupně trefili Oleksandr Hladkij, Darijo Srna, Eduardo a nakonec i Brazilec Alex Teixeira.

Šachtar se tak vyhrabal z posledního místa a to právě před soupeře z Malmö.

Real Madrid – Paris Saint Germain 1:0

Bílý balet letos v Lize mistrů ještě neinkasoval a svou skvělou defenzivu potvrdil i s francouzským soupeřem.

V souboji dvou neporažených však skvěle chytajícího Keylora Navase nepřekonal ani samotný Zlatan Ibrahimovič, a tak rozhodl Nacho Fernández, který v 35. minutě doběhl vyražený míč a jediným gólem utkání zařídil tři body pro Real.

Madridský celek může slavit postup do osmifinále!

1. Real Madrid 4 3 1 0 7:0 10
2. Paris St. Germain 4 2 1 1 5:1 7
3. Šachtar Doněck 4 1 0 3 4:8 3
4. Malmö 4 1 0 3 1:8 3

Skupina B

Manchester United – CSKA Moskva 1:0

Dlouho to vypadalo, že si oba týmy okupující shodně druhou příčku ve skupině B rozdělí po bodu. Pomyslný chléb se začal lámat až v posledních 20 minutách. Nejprve v 71. minutě trápící se Wayne Rooney zazdil největší šanci Manchesteru United.

Manchester United rooney

O sedm minut později se mohli překvapivě radovat svěřenci Leonida Slutského. Seydou Doumbia však tváří v tvář Davidu de Geovi také zklamal.

Z následné protiakce už ale branka padla. Skvěle hrající Jesse Lingard našel dlouhým pasem přesně Rooneyho hlavu a ten svým prvním gólem v základní skupině zápas rozhodl. Na evropské scéně se tak trefil poprvé od hattricku proti Brugám, kterého dosáhl v srpnovém předkole.

PSV Eindhoven – Wolfsburg 2:0

Překvapivý lídr skupiny s posledním Eidhovenem padl. Na branku Jurgena Locadii z 55. minuty navázal čtyři minuty před koncem Luuk de Jong a rozhodl tak o důležitých bodech pro domácí.

1. Manchester United 4 2 1 1 5:4 7
2. PSV Eindhoven 4 2 0 2 6:6 6
3. Wolfsburg 4 2 0 2 4:4 6
4. CSKA Moskva 4 1 1 2 4:5 4

Skupina C

Benfica – Galatasaray 2:1

Zápas načal parádičkou Argentinec Nicolás Gaitán.

Góly však začaly padat až v půli druhé. Nejprve v 52. minutě vrátil přetažený centr do branky hostů Jonas, za šest minut to však bylo 1:1, když střelou k tyči vyrovnal Lukas Podolski. Rozhodnují branku a tři body pro domácí zařídil v 67. minutě krásnou brankou Luisao.

„Frajer z první půle“ Gaitán viděl v 85. druhou žlutou a zápas nedohrál. Lisabnoští však výhru udrželi a osamostatnili se na čele skupiny.

Mönchengladbach – Juventus 1:1

Domácí na Starou dámu vlétli bez ostychu, když už ve 14. minutě nastřelil Mahmoud Dahoud břevno. Pět minut nato už Gianluigi Buffon lovil balon ze své sítě. Nečekané vedení Borussie zařídil zapomenutý Fabian Johnson.

Podobný scénář se však opakoval i na straně druhé. V 39. minutě sice hlavičkoval Patrice Evra pouze do tyče, pět minut na to se už hosté radovali z vyrovnání, když se z první trefil Stephan Lichtsteiner.

Na začátku druhé půle dostal za tvrdý skluz červenou kartu Hernanes.

Oslabený Juventus však remízu udržel.

Sevilla – Manchester City 1:3

Zatímco v první půli se přes fotbalový stadion v Seville přehnala gólová smršť, v té druhé si už obrany obou týmů daly pozor a žádnou další pohromu nedopustily.

Football - Sevilla v Manchester City - UEFA Champions League Group Stage - Group D - Estadio Sanchez Pizjuan, Sevilla, Spain - 3/11/15 Manchester City's Wilfried Bony celebrates scoring their third goal Action Images via Reuters / Andrew Boyers Livepic EDITORIAL USE ONLY.

Manchester City tak s přehledem udržel dvougólové vedení a zajistil si postup ze skupiny.

1. Manchester City 4 3 0 1 8:5 9
2. Juventus Turín 4 2 2 0 5:2 8
3. FC Sevilla 4 1 0 3 5:7 3
4. Mönchengladbach 4 0 2 2 2:6 2

Liga mistrů – úterní výsledky:

Astana – Atlético Madrid 0:0, Benfica – Galatasaray 2:1 (52. Jonas, 67. Luisão – 58. Podolski), Manchester United – CSKA Moskva 1:0 (79. Rooney), Mönchengladbach – Juventus 1:1 (18. Johnson – 44. Lichtsteiner), PSV Eindhoven – Wolfsburg 2:0 (55. Locadia, 86. De Jong), Real Madrid – PSG 1:0 (35. Nacho), Sevilla – Manchester City 1:3 (25. Trémoulinas – 8. Sterling, 11. Fernandinho, 36. Wilfried), Šachtar – Malmö 4:0 (25. Hladkyj, 48. Srna z pen., 55. Alves da Silva, 73. Teixeira).