Slávisté zlomili střelecké prokletí, z Teplic vezou tři body a v tabulce jsou pátí

Po vrcholu (nejen) celého víkendu a zápasu Plzně proti Spartě přišlo na řadu i utkání hlavního rivala Letenských. Slávisté se v neděli radovali z vítězství.

Teplice – Slavia Praha 0:1

Slávistická střelecká mizérie je u konce, po 293 minutách ji na teplických Stínadlech utnul střídající záložník Jiří Bílek.

V úvodu utkání měli ze hry více domácí, bomby Admira Ljevakoviče ani Jakuba Hory ale v síti neskončily.

Zbytek poločasu už poté patřil hostům, v 21. minutě těsně minul Milan Škoda, o minutu později neprostřelil domácího gólmana mladík Tomáš Souček.

Střela zpoza vápna

Druhá polovina byla na gólové šance vyrovnaná, přesto se ke střeleckým pokusům dostávala častěji Slavia – ta nakonec domácí přestřílela 14:7.

Ze čtrnácti pokusů mířilo na branku pět – a ten poslední byl nakonec rozhodující.

V 86. minutě se střelou zpoza vápna trefil čerstvě příchozí Bílek.

Synot liga – 12. kolo:

Plzeň – Sparta 2:1 (72. Baránek, 83. Petržela – 90. Juliš), Teplice – Slavia 0:1 (86. Bílek).