Synot liga: Klokani se dočkali první výhry, Boleslav na Hané táhlo duo Magera – Baroš

Před nedělním šlágrem Plzeň vs. Sparta se ve 12. kole Synot ligy odehrálo pět duelů.

Dočkala se i Bohemka

Zatímco v první půli obrana klokanů hořela, čehož využil i jejich odchovanec v dresu Jihlavy Petr Nerad, v druhé se karta díky nedisciplinovanosti hostů obrátila.

Po ruce Jiřího Krejčího nejprve vyrovnal z penalty v 59. minutě kapitán Josef Jindřišek. O deset minut později byl po zákroku na Michala Hubínka přísně vyloučen Adam Jánoš. Početní výhody domácí využili v 77. minutě, kdy Rafael Acosta otočil vývoj utkání.

Aby toho nebylo pro hosty málo, dvě minuty poté šel do sprch i záložník Lukáš Vaculík, když za nasimulovaný pád dostal druhou žlutou kartu.

Baroš s Magerou opět řádili

Po dvougólovém probuzení se někdejší reprezentační kanonýr Milan Baroš v souboji s Olomoucí sice neprosadil, na výhře 2:1 ovšem zásluhu měl. Čerstvě čtyřiatřicetiletý útočník byl ve 29. minutě při postupu na branku domácích nedovoleně zastaven Romanem Hubníkem, který nejenže uviděl červenou kartu, ale také svým faulem zařídil pokutový kop.

K puntíku se postavil Lukáš Magera a Miloše Buchtu s přehledem překonal.

V 80. minutě sice krásnou ranou vyrovnal z přímého kopu Juraj Halenár.

Boleslav však nakonec přeci jen tři body urvala. V poslední minutě řádné hrací doby určil vítěze zápasu svým druhým zásahem Lukáš Magera.

Liberec překvapení nedopustil

Beznadějně poslední Baník doufal v zázrak, ten ale nepřišel, a tak si Ostravští připsali už 10. porážku ve 12. kole. První branku Liberce zařídil střelec Marek Bakoš na konci první půle. Druhou přidal v 70. minutě Josef Šural a jeho gól zápas rozhodl.

Ostrava se nakonec dočkala alespoň čestného úspěchu, když se pět minut před koncem trefil Marek Červenka a uzavřel na konečných 2:1.

Synot liga – 12. kolo:

Slovácko – Jablonec 1:1 (67. Diviš – 38. Pospíšil), Olomouc – Mladá Boleslav 1:2 (81. Halenár – 30. z pen. a 90. Magera), Příbram – Brno 1:1 (62. Barák – 61. Lutonský), Bohemians 1905 – Jihlava 2:1 (59. Jindřišek z pen., 77. Acosta – 39. Nerad), Liberec – Ostrava 2:1 (44. Bakoš, 70. Šural – 86. Červenka), Dukla – Zlín 1:0 (64. Vrzal).

1. Sparta 11 8 2 1 28:5 26
2. Mladá Boleslav 12 7 3 2 31:20 24
3. Plzeň 11 7 2 2 23:12 23
4. Liberec 12 6 5 1 23:13 23
5. Brno 12 5 3 4 12:16 18
6. Teplice 11 5 2 4 20:16 17
7. Slovácko 12 5 2 5 16:23 17
8. Slavia 11 4 4 3 15:10 16