Čech vychytal Swansea a Arsenal se pere o čelo Premier League!

Swansea – Arsenal 0:3

Největší hrozbou Swansea byl útočník Bafétimbi Gomis, ten šel dokonce ve 22. minutě sám na Petra Čecha v brance Arsenalu, česká reprezentační jednička však souboj ustála a s pomocí skvěle se vrátivšího Héctora Bellerína Francouze zneškodnili.

Gunners spustili kanonádu v druhé půli

Branky padaly na Liberty Stadium až v půli druhé a všechny do sítě polského gólmana Lukasze Fabianskiho.

Čtyři minuty po přestávce zahrával rohový kop Mesut Özil, na jeho centr si naskočil Olivier Giroud a hlavou otevřel skóre utkání.

V 68. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek po Fabianskiho chybě Laurent Koscielny.

Gólový příděl do sítě Labutí zakončil v 74. minutě střelou na zadní tyč Joel Campbell.

Swansea se nezmohla ani na čestný zásah a Petr Čech tak může slavit svou další nulu v Premier League.

„Obrovské týmové úsilí = velká výhra! Navrch čisté konto.“

Vyrovnání rekordu už je na spadnutí! Na Davida Jamese chybí Čechovi už jen jedna vychytaná nula!

Arsenal tak výhrou 3:0 udržel krok s Manchesterem City, který si poradil s Norwichem.

Premier League – 11. kolo:

Chelsea – Liverpool 1:3 (4. Ramires – 45+3. a 74. Coutinho, 83. Benteke), Crystal Palace – Manchester United 0:0, Manchester City – Norwich 2:1 (67. Otamendi, 88. Touré z pen. – 83. Jerome), Swansea – Arsenal 0:3 (49. Giroud, 68. Koscielny, 73. Campbell), Newcastle United – Stoke City 0:0Watford – West Ham 2:0 (39. a 48. Ighalo), West Brom – Leicester 2:3 (30. Rondón, 84. Lambert z pen. – 57. a 65. Mahriz, 77. Vardy).

1. Manchester City 11 8 1 2 26:9 25
2. Arsenal 11 8 1 2 21:8 25
3. Leicester 11 6 4 1 23:19 22
4. Manchester United 11 6 3 2 15:8 21
5. West Ham United 11 6 2 3 22:15 20
6. Tottenham 10 4 5 1 16:8 17
7. Liverpool 11 4 5 2 12:12 17
8. Crystal Palace 11 5 1 5 12:11 16