Synot liga: Brno nabrousilo nože a zařízlo Plzeň, Sparta skolila unavené klokany

Brno – Plzeň 1:0

Brňané na Viktoriány evidentně velmi dobře nabrousili. I bez nemocného kapitána Pavla Zavadila byla Zbrojovka Plzni více než vyrovnaným soupeřem a v 54. minutě se dočkala i gólu. Jan Kopic stáhl soupeře ve vápně k zemi a nařízený pokutový kop Jakub Řezníček s přehledem proměnil.

Hosté zřejmě špatně seřídili mířidla, jejich střely lítaly pouze kolem brány Dušana Melichárka a k vyrovnání nevedly. Úřadující mistr tak poprvé pod Karlem Krejčím přišel o body a překvapivě ztratil v boji o první místo Synot ligy.

Vítězný pokřik Zbrojováků definitivně stvrzuje vydřené a nesmírně cenné tři body!

Posted by FC Zbrojovka Brno on 25. říjen 2015

Sparta – Bohemians 3:0

Na pražské derby mezi obrem a trpaslíkem nebude dobře vzpomínat David Bartek. Sedmadvacetileté křídlo pobylo na letenském trávníku pouze 23 minut. Dva souboje s Matějem Hybšem znamenaly dvě žluté karty a výrazné oslabení klokanů.

Tlak Sparty ke gólu dlouho nevedl, když už rudí míč do brány dostali, zastavil jejich radost praporek pomezního. Bohemians se nevzdávali a hrozili alespoň z protiútoků. Když už to vypadalo, že si domácí schovávají góly až do půle druhé, prosadil se David Lafata. Obávaný kanonýr si v nastavení první půle naběhl na centr Lukáše Marečka a hlavou překonal bezmocného Zdeňka Zlámala.

Šest minut po pauze přidal druhý gól Kehinde Fatai a definitivně tak zlomil odpor zelenobílých. Od většího přídělu zachránil hosty skvěle chytající Zlámal, který nestačil už pouze na hlavičku Francise Litsingiho.

Před vyhecovaným duelem s rivalem z Plzně tak Sparťané v tabulce Viktoriánům unikají o tři body. Bude to mít vliv na šlágr 12. kola? Sledujte v neděli na O2 Sport!

[related_program]

Jihlava – Liberec 1:1

Mnoho nechybělo a mohlo se zrodit další překvapení 11. kola. Po gólu Murise Mešanoviče z 42. minuty šla Vysočina do nečekaného vedení, o které přišla až šest minut před koncem normální hrací doby.

Lukáš Bartošák pronikl až do vápna a svou střelou překonal Jana Hanuše a vyrovnal na konečných 1:1. Oba týmy si tak rozdělily po bodu.