Premier League: Derby o Manchester bez branek. V Sunderlandu rozhodla přísná penalta

Derby Manchesterů: Obrany kralovaly, bod hostům zachránil Joe Hart

Jeden z nejsledovanějších duelů anglické Premier League přinesl především souboj skvělých obran. Do sestavy Blues se vrátil kapitán Vincent Kompany a s ním i neprostupnost obrany, jak to předpověděl komentátor O2 Sport Tomáš Radotínský.

I duo Phil Jones, Chris Smalling si na druhé straně vedlo na jedničku.

Šance se začaly rodit až v poslední desetiminutovce, v té přišla nejdříve první přímá střela na branku, o kterou se postaral Jesús Navas.

Rozhodnout mohl v 84. minutě střídající Jesse Lingard. Dvaadvacetiletý mladík akrobaticky tečoval centr ještě o tři roky mladšího Anthonyho Martiala, balon však skončil pouze na tyči.

Jediný opravdu těžký zákrok mohl Joe Hart předvést až v 88. minutě, kdy skvěle vychytal střelu Chrise Smallinga.

Oba Manchestery si tak z derby odnášejí pouze bod.

Černým kočkám pomohla penalta. Ta byla přísná!

Kdy jindy by se měly Černé kočky chytnout, než v derby proti Newcastlu. Dvacet kilometrů vzdáleného rivala porazily pošesté v řadě a dočkaly se první výhry v letošní sezoně.

V boji o krále severovýchodní Anglie přistřihli hráči Sunderlandu křídla Strakám třemi góly, a poslední tým Premier League se tak konečně dočkal vítězství. Důvod k radosti má především nový manažer Sam Allardyce, který si asi lepší vstup na lavičku Černých koček ani nemohl přát.

Utkání rozhodl nastavený čas první půle. V něm Jarmain Defoe centroval, za jeho pasem se hnalo duo Steven Fletcher a Fabricio Coloccini. Argentincký obránce šel s domácím útočníkem do kontaktu. Fletcher souboj neustál a rozhodčí Robert Madley odpískal přísnou penaltu, navíc faulujícímu Coloccinimu ukázal červenou kartu.

Adam Johnson penaltu proměnil a tím i rozhodl zápas.

V druhé půli přidal pojistku pro domácí Billy Jones v 65. minutě.

Čtyři minuty před koncem uzavřel skóre Steven Fletcher.

Podobně jako včera příznivci i manažer Chelsea, polykali fanoušci Newcastlu, včetně blogera O2 Sport Rostislava Oboni křivdu hodně těžce:

Jeho další blog bude jistě výživný.

Nedělní výsledky Premier League:

Sunderland – Newcastle 3:0 (45.+3 Johnson z pen., 65. Jones, 86. Fletcher)

Manchester United – Manchester City 0:0

Bournemouth – Tottenham 1:5 (1. Ritchie – 9., 56. a 63. Kane, 17. Dembele, 29. Lamela)

Liverpool – Southampton 1:1 (77. Benteke – 86. Mané)

1. Manchester City 10 7 1 2 24:8 22
2. Arsenal 10 7 1 2 18:8 22
3. West Ham United 10 6 2 2 22:13 20
4. Manchester United 10 6 2 2 15:8 20
5. Leicester City 10 5 4 1 20:17 19
6. Tottenham Hotspur 10 4 5 1 16:8 17
7. Crystal Palace 10 5 0 5 12:11 15