Premier League: Chelsea prohrála na West Hamu, Mourinho skončil na tribuně. Čech i jeho Arsenal slavili

Petr Čech může slavit, nulu neudržel, výhru ano

Arsenal s Petrem Čechem v brance porazil Everton 2:1.

O první branku zápasu se postaral Olivier Giroud, který se Arsénu Wengerovi konečně vešel do základní sestavy. Skvěle hrající Francouz lehce přilízl centr Mesuta Ozila a poprvé překonal Tima Howarda.

O dvě minuty později to už bylo o dvě branky. Hlavou se tentokráte prosadil Laurent Koscielny.

Hosté však stihli ještě před poločasem reagovat. Gabriel Paulista nešťastně tečoval střelu Rosse Barkleyho a ta zapadla za záda bezmocného Petra Čecha a prolomila jeho dva zápasy trvající neprůstřelnost.

V druhé půli ustal vydatný déšť a s ním i střelecké hody. Howard i Čech předvedli několik parádních zákroků, a když už byli překonáni, zachránila je oba branková konstrukce.

Gunners se tak výhrou 2:1 posunuli na první místo v Premiere League a budou čekat, jak dopadne nedělní manchesterské derby.

Mourinho skončil na tribuně, Chelsea padla

Další senzační zaváhání Chelsea přišlo tentokrát na půdě West Hamu.

Nejen, že jeho Blues v 17. minutě inkasovali z nohy Maura Záratého, ale přišli i o Nemanju Matiče, který musel po druhé žluté do kabin.

Od vyrovnání navíc hosty dvakrát dělily pouze centimetry, nebo možná spíš milimetry.

Nejprve správně gól neuznalo anglické „Jestřábí oko“.

O chvíli později byl proti asistent rozhodčího, pro těsný ofsajd Fabregase.

Manažer Mourinho v poločase vypěnil v tunelu a stejně jako předtím jeho asistent, musel na tribunu.

V druhé půli sice hosté po standardní situaci vyrovnali, když se hlavou prosadil v 56. minutě Gary Cahill.

Kladiváři si však vedení proti oslabenému soupeři vzali zpět. Střídající Andy Carroll využil své centimetry a hlavou určil vítěze zápasu.