MS v ragby otevírá semifinálové brány. Těšte se na bitvu All Blacks s Jihoafrickou republikou

O víkendu se rozhodne, které týmy budou bojovat o nejcennější kov na mistrovství světa v ragby.

Již teď je ale jasné, že si medaile rozdělí týmy z jižní polokoule. Wales, Francie, Irsko ani Skotsko totiž čtvrtfinálové boje nezvládly.

I přesto mohou být fanoušci z průběhu mistrovství nadšení.

Britský šampionát zažil nejvíce čtvrtfinálových bodů v historii MS, padlo jich neuvěřitelných 249!

Jihoafrická republika – Nový Zéland (sobota 17.00, živě v O2 TV na stanici ČT sport)

Jihoafričané sice v minulosti dokázali, že All Blacks zvládnou porazit, ale větší šance jsou přeci jen na straně obhájců titulu. Své o tom ví i vyřazení Francouzi, finalisté z posledního mistrovství světa.

Hodně se očekává od pětkového rekordmana Juliana Saveye.

Fanoušci se těší i na nezastavitelného Nehe Millnera-Skuddera.

Argentina – Austrálie (neděle 17.00, živě v O2 TV na stanici ČT sport)

I v neděli je na programu vzájemné střetnutí čtvrtfinálových katů týmů starého kontinentu. Argentina vyškolila papírově nejsilnějšího zástupce Evropy Irsko vysoko 43:20.

Bronzoví medailisté z posledního mistrovství světa Wallabies pak postoupili doslova za pět minut dvanáct!

O vítězi souboje Austrálie – Skotsko rozhodly až poslední minuty zápasu, ve kterých útoková spojka Bernard Foley za pískotu diváků proměnil trestný kop. Austrálie zvítězila o jediný bod!

Nejvíce diskutovanou postavou tohoto utkání ale byl jihoafrický rozhodčí Craig Joubert, který předvedl několik kontroverzních zákroků a penaltou v posledních minutách skotské fanoušky nakonec úplně uzemnil.

Ihned po ukončení zápasu také pro jistotu ve spěchu opustil před rozzlobenými diváky hřiště.

Je téměř jasné, že i semifinále přinesou velké příběhy. Nenechte si ujít předposlední ragbyový víkend letošního mistrovství!