Liga mistrů: Arsenal překvapivě zdolal Bayern. Střelecké dostihy Leverkusenu a AS Řím

Skupina E

BATE Borisov – Barcelona 0:2

Barça se ještě nějaký čas musí obejít bez zraněné star Lionela Messiho. Ten své spoluhráče podporoval alespoň na dálku u televize.

Spasitelem katalánského týmu se ale stal Ivan Rakitić. Ten se trefil hned dvakrát. A bilance Chorvata? Tři zápasy – dva góly!

Leverkusen – AS Řím 4:4

S domácími to vypadalo po dvou trefách Javiera Hernándeze skvěle.

Římané ale dokázali srdnatě zabojovat. Do vedení poslal hosty takovouhle nádherou Miralem Pjanić.

A bylo to opravdu ve velkém stylu!

as rim pjanic

Další gól pro Řím přidal Iago Falque a již se zdálo, že je rozhodnuto. Pak ale domácí zvládli neuvěřitelně zabrat a během dvou minut Kevin Kampl a Admir Mehmedi dokázali vybojovat pro domácí Leverkusen alespoň remízu.

1. FC Barcelona 3 2 1 0 5:2 7
2. Leverkusen 3 1 1 1 9:7 4
3. BATE Borisov 3 1 0 2 4:8 3
4. AS Řím 3 0 2 1 7:8 2

Skupina F

Arsenal – Bayern 2:0

Bayern si nedělal vůbec nic z toho, že je na Emirates Stadium pouze hostem. Petr Čech však domácí podržel.

petr cech arsenal

Arsenal se postupně osměloval a stále více hrozil z rychlých protiútoků, které nejčastěji vedl Theo Walcott. Ten se ocitl i v největší šanci první půle, Manuel Neuer však předvedl fantastický zákrok a do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

V druhé půli nejprve česká reprezentační jednička skvěle vychytala Roberta Lewandowskiho, aby o chvíli později předvedl jeho protějšek obrovskou hrubku. Střídající Olivier Giroud tak zápas snadno rozhodl.

Ve 4. minutě nastavení přidal pojistku Mesut Özil. Neuer sice jeho střelu chytil, bohužel pro hosty až za brankovou čárou.

Záhřeb – Olympiakos Pireus 0:1

Z ojedinělé šance se v 79. minutě po krásné individuální akci prosadil nigerijský útočník Brown Ideye a rozhodl tak utkání ve prospěch hostujícího celku.

1. Bayern Mnichov 3 2 0 1 8:2 6
2. Olympiakos Pireus 3 2 0 1 4:5 6
3. Arsenal 3 1 0 2 5:5 3
4. Dinamo Záhřeb 3 1 0 2 2:7 3

Skupina G

Porto – Maccabi Tel Aviv 2:0

Porto se od začátku zápasu tlačilo do útoku a dočkalo se i zasloužené odměny. V 37. minutě se hlavou prosadil Kamerunec Vincent Aboubakar a o čtyři minuty později to už bylo 2:0, to obraně Maccabi unikl Yacine Brahimi a chladnokrevně prostřelil Predraga Rajkoviče. V druhém poločase si domácí vedení uhlídali a zaslouženě si tak připisují tři body.

Dynamo Kyjev – Chelsea 0:0

Svěřenci Josého Mourinha toho na Ukrajině mnoho nepředvedli. Chelsea byla nejblíže gólu ve 47. minutě, kdy se Brazilec Willian trefil pouze do břevna. A jelikož v 62. minutě nevyužil největší šanci domácích ani Derlis González, utkání skončilo bezbrankovou remízou.

1. FC Porto 3 2 1 0 6:3 7
2. Dynamo Kyjev 3 1 2 0 4:2 5
3. Chelsea 3 1 1 1 5:2 4
4. Maccabi Tel Aviv 3 0 0 3 0:8 0

Skupina H

Petrhorad – Lyon 3:1

Do vedení domácí poslal hned ve třetí minutě Artem Dzyuba a do konce prvního poločasu se skóre nezměnilo.

Svěřenci Huberta Fourniera dokázali sice brankou Alexandra Lacazette vyrovnat, ale to si nenechal líbit petrohradský Hulk. Vítězství pak stvrdil záložník Danny v 83. minutě.

Valencia – Gent 2:1

Valencijští Netopýři se štěstím naplnili roli favorita. Domácí fanoušci na Mestalle byli svědky úvodního gólu Lasse Nielsena v první čtvrthodince, v závěru utkání ale přišla vyrovnávací branka Thomase Foketa.

Vše rozhodl až Stefan Mitrović. Bohužel pro Belgičany ale do vlastní branky.

1. Petrohrad 3 3 0 0 8:4 9
2. Valencie 3 2 0 1 5:4 6
3. Gent 3 0 1 2 3:5 1
4. Lyon 3 0 1 2 2:5 1

Výsledky Ligy mistrů:

Arsenal  Bayern 2:0 (77. Giroud, 90+4. Özil), BATE  Barcelona 0:2 (48. a 65. Rakitić), Dinamo Záhřeb  Olympiakos 0:1 (79. Brown), Dynamo Kyjev Chelsea 0:0, Porto  Maccabi 2:0 (37. Aboubakar, 41. Brahimi), Leverkusen AS Řím 4:4 (4. z penalty a 19. Hernández, 84. Kampl, 86. Mehmedi – 29. a 38. De Rossi, 54. Pjanić, 73. Falqué),Valencia Gent 2:1 (15. Feghouli, 72. vlastní Mitrović – 40. Foket), Zenit Petrohrad  Lyon 3:1 (3. Dzjuba, 56. Hulk, 83. Danny – 49. Lacazette).