NHL: Pavelec dělal, co mohl, prohru ale neodvrátil. Jaškin poprvé bodoval

Jaskin

Český útočník s ruskými kořeny Dmitrij Jaškin si připsal asistence na prvních dvou gólech Blues. Nejprve v útočném pásmu přenechal puk Vladimiru Tarasenkovi.

O chvíli později se pak blýsknul přihrávkou na volného Scottieho Upshalla.

Přesto, že Winnipeg v průběhu druhé třetiny ještě vyrovnal, dvěma góly ve třetí třetině strhli vítězství na svou stranu hosté ze St. Louis.

Pavelec měl 37 zákroků

Ondřej Pavelec se stal i přes čtyři obdržené góly druhou hvězdou zápasu. Vychytal 37 zákroků a úspěšnost měl přes 90 procent.

„Byl to souboj jako za starých časů. Hráči takové zápasy mají rádi, v bouřlivé atmosféře, kdy si soupeři nedarují ani centimetr ledu. A třetí třetina byla naše nejlepší dvacetiminutovka od začátku sezony,“ prozradil trenér Blues Ken Hitchcock.

Poprvé v sezoně se z vítězství radovali i hokejisté Anaheimu, kteří zdolali Minnesotu 4:1.

Výsledky NHL:

NY Rangers – New Jersey 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 4. Stepan – 22. Henrique, 64. Stempniak

Winnipeg – St. Louis 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Branky: 25. Perreault, 33. Stafford – 24. a 50. Tarasenko (na první Jaškin), 30. Upshall (Jaškin), 59. Gunnarsson

Vancouver – Edmonton 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky: 16. Bartkowski – 4. Jakupov, 62. Korpikoski

Anaheim – Minnesota 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky: 11. Fowler, 17. Rakell, 49. Santorelli, 59. Lindholm – 13. Niederreiter

Los Angeles – Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 14. Gáborík, 37. Toffoli – 36. Duchene