Sparta s pomocí rozhodčího přežila první poločas, potom už řádil Fatai. Pražané jsou zpět na prvním místě

Ačkoliv si Sparta jela do Příbrami pro povinné tři body, první poločas tomu rozhodně nenasvědčoval.

Domácí tým plný bývalých Sparťanů ovládl úvodní dějství a jen díky skvěle chytajícímu Davidovi Bičíkovi šla obě mužstva do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

Hostům navíc hlavní rozhodčí Pavel Královec odpustil jasnou penaltu, když v pokutovém území zahrál rukou Jakub Brabec.

Jiná Sparta

Do druhé půle nastoupila zcela jiná Sparta. Už v 56. minutě našel Marek Matějovský krásným pasem za obranu Kehinde Fataie, kterého sice Aleš Hruška v brance domácích vychytal, na dorážku Davida Lafaty už ale nedosáhl.

sparta pribram

Fataie bylo potom plné hřiště, což potvrdil i dvěma zásahy. Nejprve se prosadil po Costově centru v 66. minutě a o dvanáct minut později už zvyšoval na 3:0 pro hosty.

Čtvrtý hřebík do rakve domácích zatloukl minutu před koncem normální hrací doby střídající Tiémoko Konaté.

Fanoušci Sparty po zápase děkovali hlavně Bičíkovi.

Sparta tak čtyřgólovou kanonádou napodobila Plzeň, která v sobotu porazila Zlín.