Kladeňákům Jágrovi i Plekancovi se daří, Krejčí je na špici kanadského bodování NHL!

Jaromír Jágr opět nezůstal bez bodu. Proti bývalému zaměstnavateli Dallasu si také několikrát vystřelil na branku, ale nakonec z toho byla „jen“ asistence. Jeho akci ve druhé třetině dokončili spoluhráči Jonathan Huberdeau a Aleksander Barkov.

Florida padla 2:4. Jágr nicméně vede tabulku kanadského bodování, tabulku střelců i tabulku asistencí Panterů.

Boston se spoléhá na Krejčího

David Krejčí zažívá skvělý start do nové sezony.

Oct 10, 2015; Boston, MA, USA; Boston Bruins center David Krejci (46) skates with the puck during the first period against the Montreal Canadiens at TD Garden. Mandatory Credit: Bob DeChiara-USA TODAY Sports

Šternberský rodák díky brance a dvěma asistencím ve vítězném utkání na ledě arizonských Kojotů nasbíral v pěti letošních utkáních 4 góly a 5 gólových přihrávek a ocitl se na samotné špičce kanadského bodování. Na druhém a třetím místě ho dohánějí Henrik Zetterberg a Jamie Benn.

Takhle padla jeho branka ve druhé třetině:

Další gól si připsal i útočník Montrealu Tomáš Plekanec. Ten v závěru třetí třetiny překvapil českého brankáře v dresu Křídel Petra Mrázka a navýšil vedení Habs nad Detroitem na 3:1.

Montreal v letošní sezoně stále nepoznal prohru a vylepšil svou bilanci na 6 vítězství v řadě, Plekanec je s pěti góly nejúspěšnějším střelcem v týmu.

Výsledky:

Montreal – Detroit 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky: 28. Gallagher, 47. Petry, 58. Plekanec, 60. Flynn – 25. Larkin.

Ottawa – Nashville 3:4 (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0)

Branky: 33. a 57. Hoffman, 21. Stone – 10., 52. a rozhodující sam. nájezd J. Neal, 38. C. Smith.

Tampa Bay – Buffalo 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 34. Namestnikov, 57. Killorn (Palát) – 3. Reinhart.

Florida – Dallas 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

Branky: 21. Barkov (Jágr), 23. Pirri – 27. a 57. Seguin, 41. a 60. Jamie Benn.

Pittsburgh – Toronto 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky: 6. Malkin, 7. Määttä – 14. Komarov.

Washington – Carolina 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky: 16. Oshie, 42. Bäckström, 50. Carlson, 57. Ovečkin – 48. Skinner.

NY Islanders – San José 6:3 (0:1, 3:2, 3:0)

Branky: 21. Boychuk, 23. Lee, 34. Bailey, 45. Okposo, 52. Nelson, 58. Nielsen – 14. Pavelski, 21. Goldobin.

Chicago – Columbus 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky: 36. Anisimov, 37. Teräväinen, 48. Hossa, 59. P. Kane – 57. Johnson.

Calgary – Edmonton 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Branky: 26. a 51. Jones – 37. a 57. McDavid, 13. Nugent-Hopkins, 41. Hall, 43. Jakupov.

Arizona – Boston 3:5 (1:0, 0:2, 2:3)

Branky: 3. Doan, 45. Rieder, 48. Chipchura – 50. a 59. Bergeron (na první Krejčí), 29. Randell (Krejčí), 36. Krejčí, 45. Marchand.