NHL: Jágra vymazal Neuvirth. Má první nulu po 3 letech. Dařilo se Krejčímu, i když Boston nevyhrál

Krejčí zapsal tři body

Po dvou porážkách potřeboval Boston konečně zvítězit, a tak na Lightning hladově vletěl. Stačilo necelých 12 minut a už to bylo 2:0 pro domácí. V obou gólech měl navíc prsty český šikula David Krejčí.

Nejprve se tvrdou střelou v přesilové hře prosadil sám.

Poté přihrával Toreymu Krugovi, který krásně našel Louie Erikssona.

Tampě pomohl k obratu Palát

Hosté však do konce třetiny i díky trefě dalšího českého útočníka Ondřeje Paláta vyrovnali na 2:2 a připravili si půdu pro obrat.

Na gól Briana Boyla ze začátku druhé třetiny sice útočný trojúhelník Krug-Krejčí-Eriksson ještě odpověděl, poté však už úřadovali pouze hosté.

Vítěznou branku si připsal Steven Stamkos, pro něhož to zároveň byl jubilejní 500. bod v NHL.

Tampa nakonec vyhrála 6:3.

Neuvirth vymazal i Jágra

Ještě v noci ze soboty na neděli se radoval Jaromír Jágr se svými Pantery z parádního vstupu do sezony, bezmocnou Philadelphii rozsápali v poměru 7:1.

V odvetě bylo všechno jinak.

Lví podíl na fotbalovém vítězství 1:0 měl český gólman Michal Neuvirth. Ústecký rodák 31 zákroky vynuloval přejedené Panthers včetně Jágra, a připsal tak si své 8. čisté konto v NHL. Mimochodem první po 3 letech.

Bojovné utkání plné hitů tak rozhodla jediná branka Braydena Schenna ze začátku první třetiny.

Pavelec pochytal 40 střel

Druhý český zástupce v masce čelil v New Yorku kanonádě domácích Islanders. Ze 43 střel pustil za svá záda pouhé 3.

Winnipeg se však prosadil jen dvakrát a prohrál 4:2. Přesnou střelu Joshe Baileyho do prázdné branky oslavil jeden z fanoušků vskutku kuriózně.

Poprvé se tak ve svém novém působišti mohl radovat i obránce Marek Židlický, který si připsal jeden bod za asistenci u třetího gólu.

Výsledky NHL:

Boston – Tampa Bay 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)

Branky: 12. a 33. Eriksson (na obě Krejčí), 3. Krejčí – 16. a 25. Boyle, 17. Palát, 36. Stamkos, 46. Drouin, 56. Filppula. David Krejčí byl vyhlášen 3. hvězdou zápasu.

New York Islanders – Winnipeg 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 20. Strome, 27. Nelson, 31. Tavares (Židlický), 60. Bailey – 36. Scheifele, 52. Byfuglien. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, ze 43 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 93 procent.

Buffalo – Columbus 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Branky: 23. Ristolainen, 46. O´Reilly, 50. Eichel, 56. Moulson – 48. Saad, 54. Hartnell.

Philadelphia – Florida 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 6. B. Schenn. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, ze 31 střel neinkasoval a byl vyhlášen 1. hvězdou zápasu.

Anaheim – Vancouver 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky: 22. Vatanen – 29. Cracknell, rozhodující sam. nájezd Burrows.