Kvalifikace ME: Češi senzačně vyhráli v Nizozemsku. Postupují také Turci a Chorvaté. Nakoukněte do jejich šatny

Skupina A:

Drama se šťastným koncem prožili Češi v Nizozemsku. Nakonec po výhře 3:2 poskočili na první místo skupiny.

I díky tomu, že Turci nakonec po boji zdolali Island. Gól Selcuka z 89. minuty navíc poslal Turecko na Euro jako nejlepší tým ze třetích míst.

Naplněna totiž byla i druhá podmínka, že Kazachstán zvítězí v Lotyšsku.

Nizozemsko – Česko 2:3 (70. Huntelaar, 82. van Persie – 24. Kadeřábek, 35. Šural, 66. van Persie vl.)

Skupina B:

O přímých postupujících už bylo rozhodnuto. Wales i Belgie proti svým soupeřům potvrdily dominanci.

O třetím místě a postupu do baráže se rozhodovalo v přímém souboji na Kypru. Bosna a Hercegovina nakonec zvládla divoký duel lépe a po výhře 3:2 může stále doufat v premiérovou účast na Euru.

Wales – Andorra 2:0 (50. Ramsey, 86. Bale)

Belgie – Izrael 3:1 (64. Mertens, 78. De Bruyne, 84. Hazard – 88. Hemed)

Kypr – Bosna 2:3 (32. Charalambidis, 41. Mytidis – 13. a 44. Medunjanin, 67. Djurič)

Skupina H:

Postupové drama do poslední chvíle. Chorvaté zvítězili na Maltě 1:0 zásluhou branky Ivana Perišiče, ale museli čekat na příznivé zprávy z Itálie.

Ty nakonec přišly, přestože Norové tam vyhráli první poločas a drželi druhou příčku. Po přestávce ale dvakrát inkasovali a musejí do baráže.

Itálie – Norsko 2:1 (74. Florenzi, 82. Pellé – 23. Tettey)

Bulharsko – Ázerbájdžán 2:0 (20. Aleksandrov, 56. Rangelov)

Tabulka týmů na třetích místech:

Postupovou první příčku drželi před úterními zápasy Maďaři a sesadit už je mohlo jen Turecko za předpokladu, že samo zvítězí, a zároveň mu pomůže Kazachstán vítězstvím v Lotyšsku.

Tím totiž soupeře odsunul na poslední místo ve skupině a do tabulky třetích míst se počítají jen body ze vzájemných utkání nejlepší pětice.

Místo ve Francii tak mají jisté Turci. Zbývající osmička bude hrát o poslední volná místa v listopadové baráži.

1. Turecko 8 5 1 2 12:7 16
2. Maďarsko 8 4 3 1 8:5 15
3. Ukrajina 8 4 1 3 11:4 13
4. Norsko 8 4 1 3 8:10 13
5. Dánsko 8 3 3 2 8:5 12
6. Švédsko 8 3 3 2 11:9 12
7. Irsko 8 3 3 2 8:7 12
8. Bosna a Hercegovina 8 3 2 3 11:12 11