Slováci otvírají šampaňské! V Lucembursku zvládli poslední krok a jsou na Euru

[related_program]

Po první půli to v Lucemburku vypadalo, že o postup na mistrovství Evropy může Slovensko připravit už jen psychedelická shoda okolností.

Po zdařilém prvním poločase se na hřišti Lucemburska ujalo vedení 3:0.

Na všechny tři kousky nahrál  záložník Vladimír Weiss.

Nejprve skóroval klíčový muž slovenské zálohy Marek Hamšík.

O pár minut později předvedl parádičku útočník Adam Němec.

A za pouhou minutu prohloubil slovenskou extázi Róbert Mak.

Po změně stran se ale děly věci. Také Slováci dostali dvě rychlé branky, druhou z penalty.

Nakonec ale v nervózním závěru náskok ještě navýšili díky Hamšíkovi a radují se!

Ukrajinci finiš nezvládli, musí do baráže

Díky vítězství se nemuseli ohlížet na výsledek Ukrajiny.

Ta ke všemu doma prohrála se Španělskem 0:1. Unikl jí tak přímý postup jako nejlepšímu celku ze třetích míst. Místo nich se baráži nejspíš vyhnou Maďaři.

Hosté nastoupili poprvé po 10 letech bez hráčů Barcelony v základní jedenáctce. A v první půli neproměnili penaltu. Konkrétně Cesc Fabregas, který má v národním týmu momentálně strašidelnou bilanci. Ve hře nedal žádný ze 4 pokutových kopů. Trefil se jen dvakrát v rozstřelu.