NHL: Parádní Jágrův start! Panter číslo 68 takhle dvakrát sestřelil Letce z Philly. Zářili i další Češi

Hladový Jágr dvakrát překonal Neuvirtha

Panterům z Floridy přes léto řádně vyhládlo. Hned v prvním ligovém utkání doslova rozcupovali Letce z Philadelphie. K sedmigólové kanonádě přispěl dvěma zásahy i Jaromír Jágr. Steva Masona, jedničku Philadelphie, vyhnali Panthers z branky během sedmi minut!

Ani Čech Michal Neuvirth však floridské tornádo nezastavil.

Veterán Jágr se stal druhou hvězdou zápasu a zcela tak zastínil jinou českou star Jakuba Voráčka.

První gól Jaromíra Jágra na 5:0

Druhý gól Jaromíra Jágra na 6:1

Pastrňákovy body na Montreal nestačily

V klasickém duelu s Canadiens začali být Medvědi nebezpeční až poté, co už prohrávali o tři branky. První branku zařídilo české duo Davidů.

Po české ose David Pastrňák – David Krejčí dostal kotouč Matt Beleskey a snížil na 3:1.

V závěrečné power play však pojistku do prázdné brány přidal Tomáš Plekanec.

Pár vteřin poté se sice ještě po další přihrávce Davida Pastrňáka prosadil Patrice Bergeron, na vítězi utkání to však nic nezměnilo.

Český mladík se však po dvou zápasech ujal vedení týmové tabulky produktivity.

Neprůstřelný Mrázek

Gól přidal i Milan Michálek, jehož Ottawa však zdolala Toronto až po nájezdech.

Dvě asistence si připsal i Jiří Hudler z Calgary. Přispěl tak k výhře nad Vancouverem 3:2 po prodloužení.

Do hry se dostal i český gólman Petr Mrázek, který statečně čelil Hurikánům z Caroliny, ti vyslali na českého mladíka neuvěřitelných 47 střel. Mrázek pustil za svá záda pouze 3, pomohl Detroitu k vítězství 4:3 a po právu byl vyhlášen první hvězdou večera.

Výsledky NHL:

Buffalo – Tampa Bay 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 34. Deslauriers – 29. Condra, 40. Kučerov, 49. Stamkos, 53. J. T. Brown

Boston – Montreal 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 35. Beleskey (Krejčí, Pastrňák), 60. Bergeron (Pastrňák) – 23. a 28. Eller, 2. Desharnais, 60. Plekanec

Toronto – Ottawa 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 2:3, 2:1 – 0:0)

Branky: 28. Lupul, 35. Bozak, 44. Holland, 57. Winnik – 21. Turris, 24. Chiasson, 25. M. Michálek, 49. Stone, rozh. nájezd Hoffman

Florida – Philadelphia 7:1 (4:0, 1:1, 2:0)

Branky: 6. a 48. R. Smith, 21. a 41. Jágr, 2. Trocheck, 5. Bjugstad, 7. J. Jokinen – 24. Streit. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 53 minut, z 22 střel inkasoval 3 góly.

NY Rangers – Columbus 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Branky: 2. a 6. Lindberg, 6. Moore, 40. Brassard, 42. Stepan – 45. Johansen, 55. Jenner

Washington – New Jersey 5:3 (2:2, 0:0, 3:1)

Branky: 13. Chimera, 15. Orpik, 47. Ovečkin, 53. Johansson, 58. Niskanen – 15. Henrique (Tlustý), 18. Gelinas, 59. Cammalleri

Nashville – Edmonton 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 39. C. Smith, 54. Forsberg

Minnesota – St. Louis 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 20. a 36. Coyle, 36. Parise – 2 . Steen, 45. Tarasenko

Chicago – NY Islanders 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 5. Van Riemsdyk, 26. Panarin, 37. P. Kane, 56. Seabrook – 59. Clutterbuck

Colorado – Dallas 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)

Branky: 49. a 58. Landeskog, 10. MacKinnon, 35. Johnson, 38. Iginla, 49. Mitchell – 11. a 29. Eakin (na druhou Hemský), 1. Janmark.

Carolina – Detroit 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)

Branky: 36. Rask, 40. Gerbe, 60. Faulk – 45. a 47. Pulkkinen, 32. Zetterberg, 57. Abdelkader. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, ze 47 střel inkasoval 3 góly a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

San Jose – Anaheim 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 40. a 56. Marleau.