Penalta zlomila Čechům vaz. Posuďte sami, měl Atkinson pískat Novákovi faul?

Po penaltovém zákroku, který předcházel první turecké brance, se bývalý jablonecký bek hodně zlobil na sudího Martina Atkinsona. Oprávněně?

Každopádně po jeho kontaktu se Serdarem Azizem odpískal hlavní rozhodčí na pokyn asistenta pokutový kop, s kterým si Selcuk Inan v 62. minutě zkušeně poradil.

Penalta je, když ji pískne rozhodčí. Dál se k tomu nebudu vyjadřovat.

Pavel Vrba, trenér české reprezentace

Turecký obranný blok se ještě zpevnil a Čechům nezbývalo nic jiného, než otevřít hru, čehož v 80. minutě využil Hakan Calhanoglu a z Novákovy strany prostřelil Tomáše Vaclíka, čímž uzavřel na konečných 0:2.

Přitom v první půli měli Češi mírně navrch, ale Josef Šural hlavou ve velké šanci přestřelil. Na obě branky dokonce nemířila za celý poločas ani jedna střela.

Nebylo divu, že fans nebyli nadšení.

A to druhá půle, která rozhodla, teprve měla přijít…

Turkey's Cenk Tosun (C) fights for the ball with Czech Republic's Marek Suchy (front) their Euro 2016 group A qualification soccer match in Prague, Czech Republic October 10, 2015. REUTERS/David W Cerny Turkey's Ozan Tufan fights for the ball with Czech Republic's Borek Dockal (L) their Euro 2016 group A qualification soccer match in Prague, Czech Republic October 10, 2015. REUTERS/David W Cerny Turkey's Ozan Tufan challenges Czech Republic's Borek Dockal (L) their Euro 2016 group A qualification soccer match in Prague, Czech Republic October 10, 2015. REUTERS/David W Cerny Turkey's Selcuk Inan (2nd R) celebrates after scoring a penalty goal against Czech Republic during their Euro 2016 group A qualification soccer match in Prague, Czech Republic October 10, 2015. REUTERS/David W Cerny Turkey's Cenk Tosun attempts to score past Czech Republic's Tomas Vaclik (R) their Euro 2016 group A qualification soccer match in Prague, Czech Republic October 10, 2015. REUTERS/David W Cerny

Kvalifikaci český tým uzavře v úterý v Nizozemsku, kterému pražské vítězství Turecka pořádně zkomplikovalo boj o baráž. Na postupu Vrbova souboru do Francie se ale už nic nemůže změnit.