SP v plavání Singapur: Smog zrušil sobotní finále, v neděli to byla v bazénu maďarská nadvláda

Na to nejlepší z plavání se podívejte v záznamu O2 Sport.

Sobotní večerní finále organizátoři zrušili kvůli extrémní smogové situaci. Hrozilo i zrušení nedělního programu, nakonec se během druhého singapurského večera odplavalo 15 finálových závodů.

100 metrů volným způsobem ovládly australské sestry Campbellové, starší Cate získala své další zlato, druhá doplavala mladší Bronte.

Na 50 metrech prsa získala Jamajčanka Alia Atkinsonová již 14. medaili ze světového poháru v této disciplíně.

Katinka Hosszu

Druhému dni závodů kralovaly maďarské plavkyně. „Železná lady“ Katinka Hosszuová ukořistila dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile, Zsuzsanna Jakabosová přidala jednu zlatou a dvě stříbrné placky pro Maďarsko.

V mužské kategorii opět vítězil lídr průběžného bodování Cameron van der Burgh. 200 metrů polohového závodu zaplaval výborně Semen Makovich z Ruska, který se od Pekingské série zlepšil o tři místa a poprvé v kariéře získal zlato.