Premier League: Arsenal smetl Manchester United a posunul se na druhé místo. Čech si připsal další nulu

[related_program]

Kanonýři roztočili v úvodu utkání kolotoč, z kterého se hráčům Manchesteru United zamotala hlava, a fandové Rudých ďáblů mohli pouze valit oči.

Už v 6. minutě se po ose Aaron RamseyMesut ÖzilAlexis Sánchez poprvé dostal míč za záda Davida de Gey. Sánchez totiž parádičkou na malém vápně uklidil míč do branky.

Arsenal Alexis

O minutu později to už bylo 2:0, když se prosadil i německý reprezentant Mesut Özil.

Arsenal Manchester United

Skvěle hrající Sánchez poté v 19. minutě třetí střelou londýnských potřetí skóroval.

Petr Čech, který nastoupil v brance domácích, v zápase mnoho práce neměl. Dva parádní zákroky však přeci jen po ojedinělých šancích Manchesteru vytáhnout musel.

Ani ve formě hrající mladík Anthony Martial však českou reprezentační jedničku nepřekonal, a tak si Čech připsal svou 166. nulu v Premier League.

Gunners tak v tabulce bodově dotáhli právě Manchester United a s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Manchester City přečkají reprezentační pauzu na druhém místě.

Trenér Arsène Wenger tak konečně pocítil úlevu a dal volný průchod emocím.

Premier League – 8. kolo:

Everton – Liverpool 1:1 (45+1. Lukaku – 41. Ings), Arsenal – Manchester United 3:0 (6. a 19. Sánchez, 7. Özil), Swansea – Tottenham 2:2 (16. A. Ayew, 16. vlastní Kane – 27. a 65. Eriksen).