Gólové hody v Synot lize: Sparťané rozstříleli Slovácko, v neděli nezaváhaly ani Plzeň a Liberec

Slavia – Dukla 1:1

Slávisté nenavázali na výhru se Spartou. Remízu proti Dukle jim zajistil Milan Škoda.

Sparta – Slovácko 4:0

Druhé pražské S v souboji se Slováckem s přehledem potvrdilo roli favorita. První branku na brankové čáře zařídil Fatai už v 11. minutě. Ještě před koncem poločasu se po pravém křídle vydal na zteč čerstvý reprezentant Martin Frýdek a jeho přihrávku za záda vlastního brankáře srazil Jaroslav Diviš.

V druhé půli se opět prosadil nigerijský útočník Fatai a svým 3. letošním gólem zvýšil na 3:0. Tečku za utkáním napsal v 90. minutě Ladislav Krejčí, který se po rohu Bořka Dočkala prosadil hlavou.

Jihlava – Plzeň 2:4

V 50. minutě poprvé Jana Hanuše překonal jeho jmenovec Kovařík. O 11 minut později už lovil jihlavský gólman balon ze sítě podruhé. Jan Kovařík byl tentokráte v roli asistenta, když na malém vápně krásně našel Michala Ďuriše, jemuž stačilo pouze nastavit nohu.

Stoper Václav Procházka daroval svou chybou v 76. minutě domácím obrovskou šanci. Muris Mešanović nezaváhal a Matúši Kozáčikovi nedal šanci. Hned po rozehrávce se však Plzeň opět vrhla do útoku a Michal Ďuriš opět zvýšil na rozdíl dvou branek.

Domácí se sice v 84. minutě po hlavičce Milana Mišůna opět přiblížili cenné remíze, na víc se však už nezmohli a na konečných 2:4 nakonec v nastaveném čase zvýšil Aidin Mahmutović.

Liberec – Bohemians 1905 3:1

Po čtvrteční překvapivé výhře na horké francouzské půdě přesvědčili fotbalisté Liberce i v lize. S letos beznadějnými Bohemians 1905 odehráli jasnou partii, když zvítězili 3:1.

O první branku domácích se postaral v 32. minutě hlavou Milan Kerbr. Po sedmi minutách to už po brance Vladimíra Coufala bylo 2:0. Gólový účet domácích uzavřel z penalty kapitán David Pavelka.

Hosté, kteří se letos jako jediný celek ještě stále nedočkali vítězství, zvládli hlavičkou Patrika Schicka v 85. minutě pouze kosmeticky upravit výsledek a nečeká je asi klidná reprezentační přestávka.

Synot liga – 9. kolo:

Slavia – Dukla 1:1 (63. Škoda – 5. Krmenčík), Jihlava – Plzeň 2:4 (76. Mešanović, 84. Mišůn – 50. Kovařík, 61. a 77. Ďuriš, 90+1. Mahmutović), Liberec – Bohemians 1905 3:1 (32. Kerbr, 39. Coufal, 75. z penalty Pavelka – 85. Schick), Sparta – Slovácko 4:0 (10. a 72. Fatai, 38. vlastní Diviš, 90. Krejčí).

1. Sparta 9 6 2 1 21:5 20
2. Plzeň 9 6 2 1 19:9 20
3. Liberec 9 5 3 1 19:10 18
4. Mladá Boleslav 9 5 2 2 24:17 17
5. Slavia 9 4 3 2 15:8 15
6. Teplice 9 4 2 3 18:14 14
7. Zlín 9 4 2 3 11:14 14
8. Jablonec 9 3 4 2 15:12 13