Modrá tragédie pokračuje! Svatí po více jak 13 letech vyloupili londýnský chrám a černé období pro Chelsea stále nekončí

Další nepříjemný šok však nezažívají pouze fanoušci Modrých, ale nejspíše i majitel klubu Roman Abramovič. Nejen, že se Chelsea po osmi ligových utkáních nachází na nečekaném 16. místě s nelichotivým skóre 12:17, ale i pohled na hru londýnského velkoklubu doslova bolí.

Mourinho

Jak hluboko může autobus vedený José Mourinhem zapadnout v bahně marnosti?

Chelsea v zápase dokonce vedla

V souboji se Southamptonem šli sice domácí v 10. minutě do vedení, když se do míče z přímého kopu opřel Brazilec Willian a krásně překonal Maartena Stekelenburga.

Ze hry si však domácí prakticky nic nevytvořili a Svatí postupně přebírali otěže zápasu. Zasloužené odměny se dočkali těsně před koncem první půle. To se o vyrovnání postaral z hranice velkého vápna záložník Steven Davis.

Po změně stran zoufalost

Po přestávce se zoufalý výkon Mourinhova celku nezlepšil a na hřišti bylo prakticky jen jedno mužstvo.

Hned do několika šancí se na začátku poločasu dostal senegalský útočník Sadio Mané, prosadil se ale až v 60. minutě, když se štěstím prostřelil Asmira Begoviče v brance domácích.

Třetí gólový hřebíček do rakve Chelsea zatloukl o dvanáct minut později Graziano Pellè.

José Mourinho se tak své 200. výhry u kormidla Chelsea stále nedočkal.

V odpoledním zápase Sergio Agüero znemožnil pěti góly Newcastle. Manchester City soupeře rozdrtil 6:1

Premier League – 8. kolo:

Crystal Palace – West Bromwich 2:0 (68. Bolasie, 89. Cabaye z pen.), Aston Villa – Stoke 0:1 (55. Arnautovic), Bournemouth – Watford 1:1 (29. Murray – 45. Ighalo), Manchester City – Newcastle 6:1 (42., 49., 50., 60. a 62. Agüero, 53. De Bruyne – 18. Mitrovič), Norwich – Leicester 1:2 (68. Mbokani – 27. Vardy z pen., 47. Schlupp), Sunderland – West Ham United 2:2 (19. Fletcher, 22. Lens – 45.+1 Jenkinson, 60. Payet), Chelsea – Southampton 1:3 (10. Willian – 44. Davis, 60. Mané, 72. Pellé).

1. Manchester City 8 6 0 2 19:7 18
2. Manchester United 7 5 1 1 12:5 16
3. Crystal Palace 8 5 0 3 11:7 15
4. Leicester 8 4 3 1 17:15 15
5. West Ham United 8 4 2 2 17:11 14
6. Arsenal 7 4 1 2 10:7 13
7. Everton 7 3 3 1 11:7 12
8. Tottenham 7 3 3 1 9:5 12