Liga mistrů: Další anglický zmar. Chelsea i Arsenal padly. Lewandowski zase řádil, Dinamu dal hattrick

Skupina E:

BATE Borisov – AS Řím 3:2

Během půlhodiny hry přišla studená třígólová sprcha pro Římany. Nejdříve hlavičkoval Igor Stasevich, dva góly přidal Filip Mladenović. Hlavně ten první, kdy nachytal na švestkách brankáře Sczeszného, stál za to.

Ve druhém poločase se AS Řím vzchopil, dva góly vstřelili Gervinho a Vasilis Torosidis. Ale na body už to bylo málo.

Barcelona – Bayer Leverkusen 2:1

Barca místo zraněného Lionela Messiho nasadila mladíka Sandra Ramireze, který doplnil hvězdy Neymara a Luise Suáreze. Leverkusen se ale oslabeného soupeře nezalekl! Po dvaceti vyrovnaných minutách Kyriakos Papadopoulos ve spolupráci s Hakanem Çalhanoğlu poslal Bayer do vedení.

Ve druhé části domácí ožili. Pouhé dvě minuty stačily Barce na obrat zápasu. Pod vyrovnávací branku se podepsal Sergi Roberto, o chvíli později Luisi Suárezovi nahrála další mladá naděje Munir El Haddadi na vítězný gól.

1. FC Barcelona 2 1 1 0 3:2 4
2. Bayer Leverkusen 2 1 0 1 5:3 3
3. BATE Borisov 2 1 0 1 4:6 3
4. AS Řím 2 0 1 1 3:4 1

Skupina F:

Bayern Mnichov – Dinamo Záhřeb 5:0

Brankový účet domácích otevřel střelou k tyči ve 13. minutě Douglas Costa. Kromě Costy se trefil i Mario Götze, ale především nezastavitelný Robert Lewandowski.

Nezastavitelný polský střelec dal v posledních třech zápasech deset gólů.

Arsenal – Olympiakos Pireus 2:3

Gunners se bez Petra Čecha zkrátka nedaří. Arséne Wenger sice už v sestavě neexperimentoval tolik jako v Záhřebu, ale opět postavil místo české reprezentační jedničky Kolumbijce Davida Ospinu. Musel toho litovat.

Na branku Felipe Parda na 0:1 odpověděl Theo Walcott. Jenže Ospina pak po rohu Konstantinose Fortunise vyrobil nepochopitelnou minelu a dal si vlastní gól.

Arséne Wenger to schytal od fanoušků na sociálních sítích i od legendy Arsenalu Charlieho Nicholase ve studiu Sky Sports.

Přesto Arsenal ještě jednou vyrovnal díky Alexisu Sánchezovi.

O dvě minuty později se však opět radovali Řekové, když třetí míč za Ospinova záda dostal střídající Alejandro Finnbogason.

Arsenal prohrál podruhé za sebou a čekají ho dva zápasy s Bayernem. To nejsou zrovna postupové vyhlídky.

1. Bayern Mnichov 2 2 0 0 8:0 6
2. Olympiakos Pireus 2 1 0 1 3:5 3
3. Dinamo Záhřeb 2 1 0 1 2:6 3
4. Arsenal 2 0 0 2 3:5 0

Skupina G:

Maccabi Tel Aviv – Dynamo Kyjev 0:2

Hostům z Ukrajiny vyšel vstup do obou poločasů. Už ve 4. minutě si za obranu naběhl Andrej Jarmolenko a sám překonal brankáře Predraga Rajkoviče.

Po pěti minutách druhé půle přidal pojišťující branku Júnior Moraes.

Dynamo vede tabulku skupiny G!

Porto – Chelsea 2:1

Angličané v Lize mistrů hoří. Z šesti zápasů zatím prohráli pět. Jediné vítězství zapsala Chelsea proti Maccabi Tel Aviv v minulém kole. V Portu ale znovu padla.

Skóre na Estádio do Dragao otevřel záložník André André.

Chelsea stihla ještě v nastaveném čase první půle vyrovnat, když se z přímého kopu krásně trefil Willian.

Standardní situace ovšem po pauze vyšla i hostům. V 52. minutě si na roh naběhl Maicon a rozhodl.

1. Dynamo Kyjev 2 1 1 0 4:2 4
2. FC Porto 2 1 1 0 4:3 4
3. Chelsea 2 1 0 1 5:2 3
4. M. Tel Aviv 2 0 0 2 0:6 0

Skupina H:

Lyon – Valencia 0:1

Na stadionu Stade Gerland se odehrál velmi vyrovnaný zápas. Oba celky usilovaly o své první vítězství, nakonec se radovala Valencie. Jediný gól zápasu vstřelil těsně před koncem prvního poločasu Alžířan Sofiane Feghouli.

Zenit Petrohrad – KAA Gent 2:1

Hvězdou zápasu byl jednoznačně petrohradský Hulk, který spoluhráčům servíroval krásné šance. V prvním poločase otevřel skóre po jeho přihrávce Artem Dzyuba.

V 56. minutě vyrovnal Thomas Matton, ale Petrohradští si domácí výhru ujít nenechali. Po další krásné Hulkově nahrávce se trefil Oleg Shatov.

1. Zenit Petrohrad 2 2 0 0 5:3 6
2. Valencia 2 1 0 1 3:3 3
3. Gent 2 0 1 1 2:3 1
4. Lyon 2 0 1 1 1:2 1