Plavání: Královna Hosszuová kralovala v Hongkongu i v sobotu. Překonala svůj zlatý rekord?

V pátek Katinka Hosszuová vyplavala 5 zlatých a 1 bronzovou medaili. Navíc překonala svůj vlastní národní rekord na hvězdně obsazené dvoustovce volně.

V sobotu přidala další 2 zlata a stříbro. Celkem tedy odváží devět medailí, a i když nenavázala na neskutečných 10 zlatých z loňska, může být spokojená.

První dnešní výzvou pro Katinku Hosszuovou byl závod na 100 metrů volným způsobem. Ten ale ovládla Australanka Cate Campbellová a maďarská rekordmanka získala ,,pouze“ stříbrnou medaili.

Nejcennější kov ale vyplavala o chvíli později v závodě na 200 metrů motýlkem, druhá se umístila její krajanka Zsuzsanna Jakabosová. Poslední zlatou Hosszuová získala na trati 400 metrů volným způsobem.

Na 200 metrů prsa zvítězila Vitalina Simonova z Ruska a 400 metrů polohovky nejlépe zvládla domácí Tsz Wing Odin Chanová startující v klubových barvách.

Mužské plavání se neslo podobně jako včera ve znamení australských a japonských závodníků. Vynikali zejména Ash Delaney a Josh Beaver. Nejrychlejší závod – 50 metrů volným způsobem – vyhrál Katsumi Nakamura, skvěle se předvedli také Yuki Shirai a Masato Sakai.