Hosszuová v Hongkongu zahájila medailovou žeň. Druhý díl jejího pokusu o rekord vysílá O2 Sport v sobotu

Dokáže ,,železná lady“ navázat na 10 zlatých medailí z loňska?

V závodě žen na 200 metrů volným způsobem se opakovaly výsledky z předešlých kol. Katinka Hosszuová získala dnešní první zlato, zaplavala svůj nejrychlejší letošní čas v této kategorii a šestý nejrychlejší čas na světě. Druhá doplavala Američanka Missy Franklinová, jako třetí Zsuzsanna Jakabosová, další maďarská plavkyně.

Další prvenství si Maďarka připsala v závodě na 100 metrů motýlek – který byl snad jedním z mála vyrovnaných závodů žen –, na dvoustovce polohově i znak a volné osmistovce.

Hosszuovou pokořily jen dvě Australanky, Emily Seebohmová a Holly Barrattová, které obsadily první dvě místa v závodě na 50 metrů prsa. Maďarka brala bronz.

Výsledky mužů ovlivnila nepřítomnost hlavních favoritů, zejména jihoafrického plavce Chada le Close a Mehdy Metella z Francie. Vynikli především japonští reprezentanti Masato Sakai a Yuki Shirai.